Jak najszybciej założyć własną firmę? (materiał partnera)

Bycie przedsiębiorcą to duża niezależność, ale też wiele dodatkowych obowiązków. Pierwszym z nich jest złożenie wniosku o założenie działalności gospodarczej, w którym wskażemy nasze dane, rodzaj planowanej działalności, a także uregulujemy kwestie księgowo-podatkowe. Jeżeli martwisz się o to, że nie będziesz umiał wypełnić któregoś pola lub preferujesz szybszą opcję – rejestrację działalności przez internet – sprawdź, jak może pomóc ci w tym bank.

Zarejestruj własną działalność gospodarczą online

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej wbrew pozorom nie wymaga skomplikowanych formalności. Tak naprawdę wystarczy kilkanaście do kilkudziesięciu minut, by wypełnić wniosek i móc cieszyć się własną firmą. Ułatwienie, z jakiego coraz chętniej korzystają poczatkujący przedsiębiorcy to rejestracja firmy online. Jest to obecnie najszybszy sposób na założenie działalności i nie wymaga osobistej wizyty w urzędzie. Firmę możesz założyć za pośrednictwem specjalnego systemu rządowego lub przy pomocy banku. Jeśli zdecydujesz się na rejestrację działalności w PKO Banku Polskim, oprócz dostępu do wniosku otrzymasz pomoc konsultanta, który doradzi ci na każdym etapie wypełniania dokumentu.

Uzyskaj pomoc w wątpliwych kwestiach

Wypełnienie wniosku za pośrednictwem PKO Banku Polskiego to jeden z najszybszych sposobów na założenie działalności gospodarczej. Od momentu złożenia dokumentu do oficjalnego potwierdzania, że działalność istnieje, mija zwykle tylko kilka godzin. Rekord banku to zaledwie dwie godziny! Dodatkowo przy wypełnianiu wniosku możesz skorzystać z pomocy konsultanta bankowego, który specjalizuje się w otwieraniu biznesów. Rozwieje on wszystkie twoje wątpliwości, dzięki czemu nie będziesz musiał przeszukiwać Internetu w celu znalezienia odpowiedzi.

Wyszukaj PKD i łatwo podpisz dokument

Niezaprzeczalnym atutem wypełniania wniosku przez iPKO jest dostęp do wygodnej wyszukiwarki kodów PKD, która zasugeruje ci, jakie kody pasują do twojej działalności. Nie będziesz zatem musiał szukać kodów działalności w zewnętrznych serwisach. Gdy cały wniosek będzie już gotowy, PKO Bank Polski umożliwi ci jego podpisanie za pomocą profilu zaufanego. Jeżeli nigdy wcześniej z niego nie korzystałeś, możesz założyć go na etapie składania wniosku. Usługa jest bezpłatna i z pewnością przyda się w przyszłości jeszcze wielokrotnie, np. podczas składania ważnych wniosków i dokumentów do różnych urzędów.

Otwórz konto firmowe

Podczas rejestracji firmy za pośrednictwem PKO Banku Polskiego automatycznie otworzysz firmowe konto bankowe. Dzięki temu płatności będziesz mógł przyjmować już pierwszego dnia po otworzeniu działalności. Firmowe konto bankowe to bardzo duże ułatwienie, które pomoże ci kontrolować wydatki oraz przychody firmy. Dzięki usłudze PKO Konto Firmowe otrzymasz ofertę skrojoną do twoich potrzeb. Na starcie w prezencie od banku będziesz mógł skorzystać z 1000 zł debetu na koncie, który możesz spłacić wygodnie w ciągu miesiąca.

Wybierz księgowość

Oprócz pomocy przy zakładaniu firmy, PKO Bank Polski zapewnia profesjonalne wsparcie w prowadzeniu księgowości. Dzięki modułowi e-Księgowość możesz w szybki sposób wystawiać faktury, a także weryfikować dane swoich kontrahentów. Program pozwala również w łatwy sposób prowadzić samodzielnie księgowość firmy. Jest to świetna opcja dla każdego początkującego przedsiębiorcy, który chce się dowiedzieć, z jakimi dokładnie formalnościami wiąże się własna firma. E-Księgowość to także szansa na oszczędności już na samym początku prowadzenia firmy.

Materiał partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*