Najważniejsze umowy dla start-upów upublicznione

Fundacja Startup Poland w ramach Otwartego Banku Umów we współpracy z Sebastianem Kulczykiem, udostępnia wzory najważniejszych umów. Dokumenty są przeznaczone dla akceleratorów, start-upów oraz inwestorów działających na rynku polskim.

Źródło: YAY Foto

Projekt pozwoli na stworzenie przejrzystych i spójnych standardów na rynku inwestycyjnym. Pierwsze z nich zostały opracowane we współpracy z ekspertami Kancelarii Snażyk Granicki i Kulczyk Investments.

-Wierzymy, że publikowane w ramach projektu Otwartego Banku Umów szablony przyczynią się również do profesjonalizacji rynku VC i całego polskiego rynku inwestycji w startupy – dodaje Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Fundacji Startup Poland .

Przejrzyste i spójne standardy są niezwykle ważne dla przedsiębiorców, którzy zaczynają dopiero swoja przygodę z biznesem. Oni bardzo często nie mają świadomości mechaniki prawnej i biznesowej inwestycji.

Jak tłumaczy fundacja, projekty dokumentów mają być przede wszystkim użyteczne. To właśnie dlatego pierwsze trzy zasilił Sebastian kulczyk, który nie dawno uruchomił własny program akceleracyjny InCredibles. Jednocześnie wspomniane wcześniej dokumenty będą podstawą prawną dla startupów rozpoczynających jesienną akcelerację w ramach projektu Kulczyka.

Aktualnie w ramach programu – Otwarty Bank Umów, wszyscy zainteresowani znajdą trzy dokumenty:

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

ewa

12 października 2017 Odpowiedz

Kulczyk daje tym młodym ludziom wielką szansę. To świetny program

Avatar

Tomasz

17 kwietnia 2018 Odpowiedz

Ktoś podpowie gdzie znajdę umowę w wersji polskiej ???

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*