Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Najważniejsze umowy dla start-upów upublicznione

Fundacja Startup Poland w ramach Otwartego Banku Umów we współpracy z Sebastianem Kulczykiem, udostępnia wzory najważniejszych umów. Dokumenty są przeznaczone dla akceleratorów, start-upów oraz inwestorów działających na rynku polskim.

Źródło: YAY Foto

Projekt pozwoli na stworzenie przejrzystych i spójnych standardów na rynku inwestycyjnym. Pierwsze z nich zostały opracowane we współpracy z ekspertami Kancelarii Snażyk Granicki i Kulczyk Investments.

-Wierzymy, że publikowane w ramach projektu Otwartego Banku Umów szablony przyczynią się również do profesjonalizacji rynku VC i całego polskiego rynku inwestycji w startupy – dodaje Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Fundacji Startup Poland .

Przejrzyste i spójne standardy są niezwykle ważne dla przedsiębiorców, którzy zaczynają dopiero swoja przygodę z biznesem. Oni bardzo często nie mają świadomości mechaniki prawnej i biznesowej inwestycji.

Jak tłumaczy fundacja, projekty dokumentów mają być przede wszystkim użyteczne. To właśnie dlatego pierwsze trzy zasilił Sebastian kulczyk, który nie dawno uruchomił własny program akceleracyjny InCredibles. Jednocześnie wspomniane wcześniej dokumenty będą podstawą prawną dla startupów rozpoczynających jesienną akcelerację w ramach projektu Kulczyka.

Aktualnie w ramach programu – Otwarty Bank Umów, wszyscy zainteresowani znajdą trzy dokumenty:

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Tomasz 17 kwi 2018 (15:09)

Ktoś podpowie gdzie znajdę umowę w wersji polskiej ???