Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Opolski fiskus przestrzega przedsiębiorców przed fałszywymi SMS-ami

SMS-y trafiają do przedsiębiorców, z fałszywą informacją o egzekucji skarbowej. Opolski Urząd Skarbowy przestrzega, by nie klikać w podany link.

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

W ostatnim czasie przedsiębiorcy zaczęli otrzymywać podejrzane wiadomości odnoszące się do egzekucji długu. Choć otrzymane SMS-y wglądają na prawdziwe, to jednak takie nie są. Podejrzenia mogą wzbudzić, chociażby błędy w wiadomościach, które są pozbawione polskich znaków.

Oszuści wykorzystali bardzo niskie kwoty do spłaty, licząc w ten sposób na większą liczbę chętnych do spłaty niewielkiego zadłużenia. Tym bardziej że w wiadomości pojawia się propozycja polubownej spłaty, wraz z załączonym linkiem.

Jednak jak informuje opolski fiskus nie są to wiadomości od urzędu i nie zostały wysłane z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej. Ponadto, jak dodaje, z klientami kontaktuje się za pośrednictwem dwoma kanałami: Poczty Polskiej oraz platformy ePUAP.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.