Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ostatni moment dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Wnioski o subwencję do niedzieli

Tylko do jutra przedsiębiorcy zainteresowani subwencją z Polskiego Funduszu Rozwoju mogą składać wnioski o pomoc. Na liście kodów PKD uprawniających do ubiegania się o środki znajduje się 45 pozycji.

Fot. Shutterstock/ Stockcrafterpro

Właściciele firm najbardziej dotkniętych skutkami obostrzeń mają czas do niedzieli, by za pośrednictwem bankowości elektronicznej złożyć dokumentację i pozyskać wsparcie.

Przedsiębiorco! Jeszcze do niedzieli 28 lutego do godziny 23:59 masz możliwość złożenia wniosku o wsparcie w ramach #TarczaFinansowaPFR 2.0. Do tej pory ze wsparcia skorzystało m. in.: 12 638 restauracji i placówek gastronomicznych, 2 794 hotele oraz 1972 obiekty noclegowe – napisano na twitterowym koncie Polskiego Funduszu Rozwoju.

Maksymalnie 324 tys. zł subwencji dla mikrofirmy

Tarczę Finansową 2.0 premier Mateusz Morawiecki ogłosił pod koniec listopada. Wsparcie przeznaczone jest dla wybranych branż najmocniej poobijanych przez obostrzenia związane z koronawirusem. Początkowo o subwencję w ramach tarczy finansowej 2.0 mogły się ubiegać firmy z 38 kodów PKD. Zaktualizowana lista branż uprawniających do ubiegania się o subwencję zawiera 45 kodów PKD. Najnowsze branże dołączone do listy to: sprzedaż hurtowa odzieży, działalność klubów sportowych, nauka języków obcych, sprzedaż detaliczna obuwia i wyrobów skórzanych, prawnie i czyszczenie wyrobów włókienniczych i futrzarskich, produkcja filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych, dystrybucja filmów, nagrań i programów telewizyjnych oraz nagrania dźwiękowe i muzyczne.

84 tys. zł – tyle otrzymuje średnio mikrofirma (do 9 zatrudnionych osób) z Tarczy Finansowej 2.0. 575 tys. zł – tyle otrzymuje średnio MSP (10-249 osób)

Wsparcie w przypadku firm zatrudniających od 1 do 9 pracowników tarcza finansowa z PFR zakłada udzielanie pomocy podmiotów, które za rok 2019 wykażą przychody bądź sumę bilansową nie przekraczające 2 mln euro. Jednocześnie przedsiębiorstwo musi zanotować w 2020 roku spadek obrotów spowodowany koronawirusem o minimum 30 proc. Na jednego pracownika firma może otrzymać od 18 do 36 tys. zł subwencji. Poziom wsparcia uzależniony jest od spadku obrotów, który zanotowała dana firma. Maksymalnie przedsiębiorstwo może uzyskać 324 tys. zł subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju.

Do tej pory wsparcie w ramach Tarczy Finansowej 2.0 pozyskało 45 tys. firm, do których łącznie trafiło 6,5 mld zł.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.