PARP rozdaje miliony na innowacyjne produkty. Kto może uzyskać dotację?

Twoja firma ma szufladzie innowacyjny projekt, który potrzebuje finansowania? Brakuje Ci środków na wdrożenie produktu, który jest wynikiem prac badawczych, a ma szansę na rynkowy sukces? Trwa nabór wniosków w ramach programu Badanie na rynek, w którym na przedsiębiorców z innowacyjnymi produktami czekają „grube” miliony.

Foto: FORUM/ Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press

Tylko do 31 października przedsiębiorcy planujący wdrożenie nowatorskich produktów mają czas na złożenie wniosku o dotację w ramach inicjatywy Badanie na rynek. Celem konkursu jest wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności polskich przedsiębiorców firmy poprzez udzielanie dofinansowania podmiotom wprowadzającym na rynek innowacyjnych produktów lub realizującym nowatorskie procesy technologiczne oparte na pracach badawczo-rozwojowych. Do rywalizacji o spory zastrzyk gotówki mogą stanąć firmy, których projekt jest innowacją co najmniej w skali kraju.

Ile i na co dotacja z Badania na rynek?

W ramach programu Badanie na rynek firma może pozyskać od 1 mln zł do nawet 50 mln euro. Przedsiębiorstwo nie może jednak liczyć na uzyskanie finansowania dla całości projektu. Maksymalna kwota wsparcia może wynieść do 70 proc. wartości przedkładanego do oceny projektu. Pozostałą kwotę(minimum 30 proc.) wnioskodawca zobowiązany jest wnieść w postaci wkładu własnego. Łącznie do wydania we wszystkich województwach jest pula 850 mln zł.

Pozyskane dofinansowanie przedsiębiorstwo może przeznaczyć zarówno na wydatki inwestycyjne(zakup maszyn, nieruchomości, linii produkcyjnej) jak i zakup licencji, patentów, praw intelektualnych, know-how i innych wartości niematerialnych prawnych. Dotacja może być także wydatkowana na prace rozwojowe, eksperymenty, a także na usługi doradcze.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Aby ubiegać się o dofinansowanie przedsiębiorstwo przede wszystkim musi zgłosić projekt, który jest innowacyjny w skali kraju. Firma starająca się o wsparcie w ramach programu Badanie na rynek musi działać na rynku co najmniej 12 miesięcy. Kolejnym warunkiem niezbędnym do spełnienia jest, że firma wnioskująca o wsparcie przynajmniej w jednym zamkniętym roku obrotowym w okresie 3 lat poprzedzających rok, w którym złożyła wniosek osiągnęła przychody ze sprzedaży nie niższe niż 600 tys. zł (mikro i małe firmy) lub nie niższe niż 1 mln zł (średnie firmy). Preferowane są przedsiębiorstwa, które prowadziły lub prowadzą prace badawczo-rozwojowe i są w stanie udokumentować stan, efekty tych prac oraz ich przełożenie na realizowany projekt.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości na wnioski w ramach konkursu Badanie na rynek czeka do 31 października. Szczegółowe informacje o naborze, formularz wniosku, harmonogram konkursu dostępne są na stronie programu.

Komentarze

Avatar

michał

8 października 2019 Odpowiedz

nie gorszej organizacji niż parp organizują konkursy prezentujesz plan z konkretnymi imprezami targowymi w konkretnych datach , a oni projekt oceniają np 2 miesiące dłużej a po ocenie i podaniu listy wygranych projektów będziesz czekać jeszcze miesiącami na podpisanie umowy co nie jest na 100 % pewne że podpiszą !!! Na imprezy wskazane w projekcie musiał bym teraz jechać ryzykując moje pieniądze których nie mam , jak bym miał tyle kasy żeby jechać bez parp to miał bym w nosie ich dotacje ale skoro staram się o dotacje to powinny być tak oceniane i podpisywane według określonego harmonogramu w konkursie umowy abym mógł respektować mój harmonogram projektu ale parp ma to w nosie ciepła posada a jak chcesz dostać dofinansowanie to siedź cicho i czekaj .Pozwalniać wszystkich !!!!!!!

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*