Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polska wódka będzie chroniona w Chinach

Umowa zawarta pomiędzy UE a Chinami przyczyni się do ochrony m.in. polskiej wódki (jako jedyny produkt z kraju nad Wisłą). Dzięki temu konsumencie będą mieć pewność co do jakości sprzedawanych produktów – informuje Rzeczpospolita.

Fot. YAY Foto

Porozumienie, które wejdzie dopiero pod koniec przyszłego roku, zapewni ochronę ponad 100 oznaczeniom geograficznym. Tylko wódka, jako produkt z Polski będzie podlegała ochronie w ramach nowo wynegocjowanej umowie. Choć to nie jedyne wódki, które zostały ujęte na liście. Będzie także dotyczyć alkoholu z Litwy, Szwecji oraz Finlandii. Poza tym do grona tego zaliczono Cavę, Champagne, Fetę, Irish whiskey, Münchener Bier, Ouzo, Porto, Prosciutto di Parma i Queso Manchego, Českobudějovické pivo i Tokaj.

Jednak nie tylko europejskie produkty podlegają nowej ochronie. Dotyczyć to będzie również tych, które pochodzą z Chin. W wykazie znajdują się na przykład: Pixian Dou Ban (pasta fasolowa Pixian), Anji Bai Cha (biała herbata Anji), Panjin Da Mi (ryż Panjin) oraz Anqiu Da Jiang (imbir Anqiu).

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.