Polska wódka będzie chroniona w Chinach

Umowa zawarta pomiędzy UE a Chinami przyczyni się do ochrony m.in. polskiej wódki (jako jedyny produkt z kraju nad Wisłą). Dzięki temu konsumencie będą mieć pewność co do jakości sprzedawanych produktów – informuje Rzeczpospolita.

Fot. YAY Foto

Porozumienie, które wejdzie dopiero pod koniec przyszłego roku, zapewni ochronę ponad 100 oznaczeniom geograficznym. Tylko wódka, jako produkt z Polski będzie podlegała ochronie w ramach nowo wynegocjowanej umowie. Choć to nie jedyne wódki, które zostały ujęte na liście. Będzie także dotyczyć alkoholu z Litwy, Szwecji oraz Finlandii. Poza tym do grona tego zaliczono Cavę, Champagne, Fetę, Irish whiskey, Münchener Bier, Ouzo, Porto, Prosciutto di Parma i Queso Manchego, Českobudějovické pivo i Tokaj.

Jednak nie tylko europejskie produkty podlegają nowej ochronie. Dotyczyć to będzie również tych, które pochodzą z Chin. W wykazie znajdują się na przykład: Pixian Dou Ban (pasta fasolowa Pixian), Anji Bai Cha (biała herbata Anji), Panjin Da Mi (ryż Panjin) oraz Anqiu Da Jiang (imbir Anqiu).

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*