Polskie drony będą transportować krew

Airvein to pierwszy na świecie system transportu przesyłek medycznych za pomocą autonomicznych dronów. Bezzałogowce mają transportować krew i próbki na terenie miast. Nad całym projektem pracuje nasz rodzimy start-up.

– Airvein, jest to pierwszy kompletny system służący do transportów dronami, z przeznaczeniem do miast. Zaczynamy od budowy systemu, który będzie dostosowany do transportów krwi i próbek z krwią. Taki system w zasadzie będzie mógł posłużyć do transportu wszelakich wszystkich innych paczek w obszarach miejskich. Jest to o tyle system przełomowy, dlatego że oprócz dronów i modułów cargo, my oferujemy również infrastrukturę naziemną, czyli tzw. hangary, które będą obsługiwać te drony w sposób automatyczny: będą w nich wymieniać baterie, będą je serwisować. Cały system jest nadzorowany przez system informatyczny, w zasadzie mówimy tutaj, że nie ma operatora, tylko jest dyspozytor – osoba, która trzyma pieczę nad całą flotą dronów, które realizują transporty – mówi Dariusz Werschner, Airvein

Ładunek od momentu nadania przesyłki, przez fazę lotu, aż do odbioru paczki ma być transportowany w stabilnych warunkach i stale monitorowany.

– Nasz system będzie dostosowany do transportu krwi i próbek, ponieważ są to misje najbardziej wymagające. Tutaj mówimy o termoizolacji, mówimy o wibroizolacji, więc nasze moduły cargo będą mogły sprostać tym wymaganiom – dodaje Werschner.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Justyna Smolińska

Komentarze

Avatar

Tomasz96

14 stycznia 2019 Odpowiedz

Świetna wiadomość! Ja wychodzę z założenia, że jeśli pojawiają się tego typu udogodnienia, to wszyscy na nich bardzo korzystamy. Nigdy nie wiadomo, kto będzie potrzebował takiej pomocy jako następny. Co prawda jeszcze kwestie typu transport do francji nie są realne, ale myślę że to tylko kwestia czasu.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*