Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polskie drony będą transportować krew

Airvein to pierwszy na świecie system transportu przesyłek medycznych za pomocą autonomicznych dronów. Bezzałogowce mają transportować krew i próbki na terenie miast. Nad całym projektem pracuje nasz rodzimy start-up.

– Airvein, jest to pierwszy kompletny system służący do transportów dronami, z przeznaczeniem do miast. Zaczynamy od budowy systemu, który będzie dostosowany do transportów krwi i próbek z krwią. Taki system w zasadzie będzie mógł posłużyć do transportu wszelakich wszystkich innych paczek w obszarach miejskich. Jest to o tyle system przełomowy, dlatego że oprócz dronów i modułów cargo, my oferujemy również infrastrukturę naziemną, czyli tzw. hangary, które będą obsługiwać te drony w sposób automatyczny: będą w nich wymieniać baterie, będą je serwisować. Cały system jest nadzorowany przez system informatyczny, w zasadzie mówimy tutaj, że nie ma operatora, tylko jest dyspozytor – osoba, która trzyma pieczę nad całą flotą dronów, które realizują transporty – mówi Dariusz Werschner, Airvein

Ładunek od momentu nadania przesyłki, przez fazę lotu, aż do odbioru paczki ma być transportowany w stabilnych warunkach i stale monitorowany.

– Nasz system będzie dostosowany do transportu krwi i próbek, ponieważ są to misje najbardziej wymagające. Tutaj mówimy o termoizolacji, mówimy o wibroizolacji, więc nasze moduły cargo będą mogły sprostać tym wymaganiom – dodaje Werschner.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Justyna Smolińska

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Tomasz96 14 sty 2019 (11:35)

Świetna wiadomość! Ja wychodzę z założenia, że jeśli pojawiają się tego typu udogodnienia, to wszyscy na nich bardzo korzystamy. Nigdy nie wiadomo, kto będzie potrzebował takiej pomocy jako następny. Co prawda jeszcze kwestie typu transport do francji nie są realne, ale myślę że to tylko kwestia czasu.