Stworzyli elektroniczny czujnik wskazujący dni płodne

Nowe technologie w medycynie i zdrowiu to przyszłość dla osób szukających swojego pomysłu na start-up. Ciekawą niszę w tym obszarze postanowili zagospodarować twórcy bransoletki AVA.

AVA pozwala monitorować cykl mentruacyjny foto: avawomen.com

Elektroniczny gadżet na rękę pozwala kobietom uzyskać wiedzę na temat cyklu menstruacyjnego, dni płodnych i stanu zdrowia. Twórcy bransoletki twierdzą, że klinicznie udowodnili, iż AVA pozwala w czasie rzeczywistym precyzyjniej oszacować początek dni płodnych. Gadżet tym ma się różnić od innych metod, które często moment rozpoczęcia cyklu stwierdzają po fakcie. Czujnik pozwala także na monitorowanie jakości snu, poziomu stresu i tętna. Aplikacja AVA analizuje m.in. wpływ cyklu menstruacyjnego na inne parametry życiowe, ale także ich poziom w czasie ciąży.- AVA pozwala zrozumieć swoje ciało oraz zaplanować ciążę w sposób, który nigdy wcześniej nie był możliwy – mówią pomysłodawcy.

Wszystkie zebrane dane dostępne są następnie na smartfonie. Można je porównywać, analizować i wyciągać wniosku dotyczące trybu życia. Elektroniczny czujni bada zarówno cykle regularne i jak nieregularne. Aplikacja dostępna jest na systemy IOS oraz Android. Panie zainteresowane takim produktem muszą się liczyć z wydatkiem 249 euro.

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*