Ponad 100 przedsiębiorstw nagrodzonych za innowacje cyfrowe

Poznaliśmy laureatów najlepszych projektów podnoszących poziom cyfryzacji firm. W konkursie, sfinansowanym ze środków unijnych z Programu Inteligentny Rozwój, nagrodzono 105 innowacyjnych przedsiębiorstw.

Fot. ingimage

– Rozwiązania cyfrowe zmniejszają koszty prowadzenia działalności i usprawniają kontakt z klientami. Dzięki nim łatwiej przetrwać trudny okres pandemii, a w dłuższej perspektywie zwiększyć konkurencyjność firmy. Cyfryzacja będzie też jednym z priorytetów w nowym budżecie Unii Europejskiej. Będziemy kontynuować wspieranie projektów związanych z rozwojem cyfrowym, bo to inwestycja w przyszłość – mówi wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Konkurs „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie” miał na celu wyłonić i upowszechnić innowacyjne rozwiązania zwiększające poziom cyfryzacji w przedsiębiorstwach.

Warunkiem przystąpienia do konkursu było zrealizowanie lub rozpoczęcie projektu nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem wniosku, albo zaplanowanie go do wdrożenia maksymalnie 6 miesięcy od dnia aplikacji.

– Chcieliśmy uhonorować przedsiębiorstwa, które wykazały się inwencją i przygotowały najciekawsze rozwiązania cyfrowe. Na ten cel przeznaczyliśmy ponad 2 miliony złotych z unijnego programu Inteligentny Rozwój – dodaje wiceminister.

Poziom zgłoszonych projektów był bardzo wysoki, co dobrze świadczy o potencjale polskich przedsiębiorstw do wprowadzania w swoich firmach innowacyjnych rozwiązań związanych z automatyzacją procesów w firmach, sztuczną inteligencją, czy też technologiami mobilnymi.

Pierwotnie planowano nagrodzenie 100 najlepszych przedsięwzięć, ale finalnie wybrano ich 105. Każdy z laureatów otrzyma nagrodę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych.

Zwycięskie projekty zostaną opracowane w firmie dobrych praktyk i będą udostępnione na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, organizatora konkursu.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*