Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Gdzie po rachunek firmowy za 0 zł?

Na rynku jest dostępna szeroka oferta kont firmowych. Jednak aby znaleźć najatrakcyjniejsze  z nich, przedsiębiorca musiałby przebrnąć przez liczne regulaminy oraz tabele opłat i prowizji. Sprawdzamy, czy faktycznie istnieje prawdziwe konto za 0 zł oraz, które banki oferują najniższe opłaty.

Foto: YAY Foto/ MilanMarkovic78

Redakcja Bankier.pl przeanalizowała ofertę rachunków firmowych skierowanych głównie do jednoosobowych działalności gospodarczych. Sprawdziliśmy, które banki oferują najtańsze rachunki pod względem opłaty za ich prowadzenie, użytkowanie karty oraz przelewy zwykłe krajowe. W zestawieniu zostały zatem uwzględnione wszystkie konta, które gwarantują 0 zł za podstawowe usługi bądź dają możliwość  uniknięcia opłat pod warunkiem spełnienia określonych przez bank warunków.

Do którego banku po najtańsze konto?

Na podium zestawienia znalazł się Nest Bank z BIZnest Kontem. Jako jedyny posiada bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty płatniczej oraz gwarantuje nielimitowaną  liczbę darmowych przelewów (zwykłych krajowych). Pozostałe rachunki, które znalazły się w rankingu posiadają co najmniej jedną opłatę warunkową, czyli taką, która może zostać obniżona, dopiero wówczas gdy przedsiębiorca spełni dodatkowe obostrzenia określone w regulaminie produktu. Drugie miejsce należy do Volkswagen Banku oferującego Plus Konto Biznes. Natomiast kolejne miejsce zajął Idea Bank, który przedsiębiorcom proponuje Konto Firma to Ja.

Ranking kont firmowych Bankier.pl – listopad 2017 r.

Lp.

Nazwa Banku

Nazwa rachunku

Opłata za prowadzenie

Opłata mies. za kartę płatniczą **

Opłata za przelew zwykły internetowy zewnętrzny

1

Nest Bank

BIZnest Konto

0 zł

0 zł

0 zł

2

Volkswagen Bank

Plus Konto Biznes

0 zł

0 zł***

0*-0,30 zł
*0 zł za 250 pierwszych przelewów

3

Idea Bank

Konto Firma to Ja

0 zł

0*-4,99 zł
*0 zł przy sumie transakcji min. 400 zł lub wpłacie kwoty 1000 zł we wpłatomatach

0 zł

4

Deutsche Bank

dbNET Biznes

0 zł

0*-5 zł
*0 zł przy wykonaniu jednej transakcji

0 zł

5

Raiffeisen Polbank

Wymarzone Konto dla Biznesu

0 zł

0*-5 zł
* 0 zł przy wpływach miesięcznych min. 100 000 zł / 2,5 zł przy wpływach miesięcznych w przedziale 20 000 – 100 000 zł/ 5 zł przy wpływach miesięcznych poniżej 100 000 zł

0*-1,5 zł
* 0 zł za 20 pierwszych przelewów przy wpływach miesięcznych poniżej 20 000 zł/ 0,9 zł za 40 pierwszych przelewów przy wpływach miesięcznych w przedziale 20 000- 100 000 zł/ 0 zł bez limitu przy wpływach miesięcznych powyżej 100 000 zł

BOŚ Bank

Konto Elastyczne Taryfa Oszczędna

0 zł

0*-5 zł
*0 zł przy sumie transakcji min. 400zł

0*-1,5 zł
*0 zł za 5 pierwszych przelewów

6

EnveloBank

EnveloKonto Firmowe

0 zł

0*-7 zł
*0 zł przy sumie transakcji min. 300zł

0 zł

7

mBank

mBiznes Standard ****

0*-9 zł
* 0 zł przy wykonaniu przelewu do ZUS na kwotę min. 250 zł

0*-5 zł
* 0 zł przez 24 m-c od zawarcia umowy rachunku, po tym okresie 0 zł przy sumie transakcji min. 500 zł

0*-1,5 zł

*0 zł przez 24 m-c od zawarcia umowy rachunku

8

ING Bank Śląski

Konto Direct dla Firm

0*-9 zł
* 0 zł dla aktywnych:
– w miesiącu wykonasz przelew do ZUS lub
– w miesiącu zrobisz przelew do US lub
– miesięcznie wpłynie min. 2000 zł (nie dot. przelewów między rachunkami własnymi firmy)

0*-7 zł
* 0 zł przy sumie transakcji min. 300 zł

0*-0,9 zł
*0 zł dla aktywnych

9

Idea Bank

Konto Branżowe

0*-9,99 zł
*0 zł przy sumie transakcji bezgotówkowych kartą min. 400 zł

0*-4,99 zł
*0 zł przy sumie transakcji min. 400 zł lub wpłacie kwoty 1000 zł we wpłatomatach

0 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 17.11.2017 r.
** dotyczy najtańszej opcji karty płatniczej
*** opłata za wznowienie karty wynosi 50 zł
****dotyczy promocji „Proste konto i 150 zł zwrotu” aktualnej do 30.11.2017 r.

 

Poza podium znalazł się między innymi, nowy na rynku, EnveloBank z rachunkiem EnveloKonto Firmowe, który oferuje bezwarunkowe 0 zł za jego prowadzenie, nielimitowaną liczbę przelewów oraz możliwość posiadania darmowej kary płatniczej warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł.

Jak wynika jednak z zestawienia znaczną przewagę stanowią rachunki, które wymuszają na przedsiębiorcach aktywność finansową, czyli zobowiązują do zlecania przelewów do ZUS/US, utrzymania wskazanego salda na koncie czy wykonania odpowiedniej liczby transakcji. W przeciwnym wypadku właściciele biznesów poniosą opłaty zgodnie z obowiązującą taryfą opłat i prowizji.

Pełen ranking kont firmowych oraz informacje o opłatach za transakcje gotówkowe na Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
daga 23 lip 2018 (22:28)

Cieszę się, że w rankingu nie zabrakło mi oferty rachunku firmowego w Deutsche Banku: https://www.deutschebank.pl/klienci-biznesowi.html Z mężem prowadzę firmę zatrudniającą kilkanaście osób i właśnie w DB trzymamy firmowe pieniądze i za pośrednictwem bankowości internetowej wykonujemy bezpłatnie wszystkie przelewy i rozliczamy się z kontrahentami, Zusem i Urzędem Skarbowym. Można bezpłatnie korzystać z bankomatów i pierwszych pięć wpłat/wypłat w oddziale jest bezpłatnych. Dodatkowo można korzystać z pakietu bezpłatnych ubezpieczeń i bezpłatnej karty debetowej. Jak dla mnie bardzo fajna oferta.