Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Automat, który kupi od Ciebie telefon

Automaty vendingowe to biznes, który już dawno wyszedł poza kanapki, napoje czy słodycze. Na portalu MamBiznes.pl pisaliśmy już o automatach sprzedających lekarstwa, części rowerowe, kąpielówki, koszerne jedzenie czy skupujących plastikowe butelki.  W Stanach Zjednoczonych pojawiły się właśnie automaty, które skupują używane telefony komórkowe.

Foto: YouTube

Rosnąca sprzedaż urządzeń mobilnych, powoduje późniejszy problem z ich utylizacją. W odpowiedzi na ten problem  amerykańska firma EcoATM stworzyła automaty, które skupują smartfony, tablety itp.

Samo działanie urządzenia jest bardzo proste. Wystarczy umieścić np. telefon komórkowy w wydzielonym miejscu. Następnie urządzenie sprawdza dowód osobisty pod kątem wieku sprzedającego  (musi być ukończone 18 lat). Po tym kroku następuje wycena urządzenia. Kwota jaką uzyskuje właściciel niepotrzebnego sprzętu zależy przede wszystkim od wieku oraz rodzaju urządzania. Samsung Galaxy wyceniany jest do 150 $, a w przypadku iPhone’a można otrzymać nawet do 400 $. Cały proces zostanie zakończony w momencie potwierdzenia akceptacji złożonej oferty.  Firma dała także możliwość przekazania 100 proc. wartości urządzenia na cele charytatywne.
Poznaj więcej pomysłów na biznes na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
linspace 13 lis 2017 (16:19)

Niech wprowadzą podobne urządzenia w Polsce, najlepiej funkcjonujące w ramach jakiejś państwowej firmy. Koniec z nastolatkami rozjechanymi na przejściach, bo akurat grali w pokemony - teraz nie będą nawet mieli telefonów, bo zostaną im skradzione minutę po wyjściu z domu przez grasującego w okolicy pijaka :D . A jak to nakręci PKB (szkoda, że niekoniecznie nasze)! Pomyślcie - każdy skradziony telefon to nowy telefon kupiony, czyli nowe miejsca pracy, nowe perspektywy, nowa Polska.