Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

10 ciekawych pomysłów na biznes grudnia

Grudzień to kolejny miesiąc, który owocował w powstanie wiele innowacyjnych rozwiązań. Redakcja MamBiznes.pl postanowiła przybliżyć listę 10 ciekawych pomysłów na biznes z różnych obszarów życia.

Kawiarnia w kontenerze

Foto: FB/spoutcoffee

Kontener nie tylko służy do przewożenia ładunku. Może stanowić również jako bardzo ciekawy sposób aranżacji własnej kawiarni. Na ten pomysł wpadł jeden z przedsiębiorców z Pretorii (RPA). Największymi zaletami takiego rozwiązania jest łatwość w kształtowaniu przestrzeni oraz niska cena kontenerów.

Zakupy z wykorzystaniem technologii AR

Foto: YouTube

Technologia rozszerzonej rzeczywistości pojawia się coraz częściej w naszym życiu. Niedawno jeden z potentatów handlu internetowego nabył innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące technologię AR. Każdy z klientów będzie mógł sprawdzić jak faktycznie wygląda dany przedmiot.

Potrawy z całego świata w jednym pudełku

Foto: Simplygood.at

Jedzenie w pudełkach oferowane przez firmy cateringowe to nic nowego. Jednak austriacka firma postanowiła pójść o krok dalej i zaoferowała potrawy z różnych zakątków świata. Dzięki czemu można nie wychodząc z domu, czy też biura „zwiedzić” całą planetę.

Kamienne potrawy

Foto: Usaginonedoko

Głównym motywem restauracji Usaginonedoko jest geologia. Przygotowane potrawy, przypominają kamienie oraz minerały. Ta inspiracja restauratora rozsławiła jego restaurację w Kioto.

Lokalizator produktów w sklepie

Foto: inti.target.com

W wyniku braku odnalezienia konkretnych artykułów przez klientów w sklepach, sprzedawcy tracą  znaczne sumy pieniężne. Aby rozwiązać ten problem powstała aplikacja Target. Dzięki temu osoba wybierająca się na zakupy będzie mogła je zrealizować w znacznie krótszym czasie, poprzez lokalizowanie wybranych produktów.

Inteligentne lustro

Foto: oaklab.is

Lustro na którym wyświetlane są różne informacje. Brzmi to trochę jak scenografia do filmu SF, jednak to urządzenie jest już w użytku. Zostało stworzone przez start-up Oak Labs. Wykorzystywane jest między innymi w przymierzalniach, gdzie dodatkowe przyciski mogłyby nie znaleźć miejsca,

Innowacyjny portfel

Foto: YAY Foto/ Brejeq

Inteligentny portfel to kolejny pomysł na biznes. Każdy człowiek zastanawia się ile ma pieniędzy w portfelu, w szczególności gdy znajduje się w nim duża liczba monet. Postanowiono temu zaradzić, tworząc inteligentny portfel. Dzięki połączeniu z aplikacją, w każdej chwili można sprawdzić zasobność portfela.

Zbyt duża liczba aplikacji

Aplikacja MyAirtel postanowiła zaradzić jednemu z największych problemów współczesnego świata – zbyt duża liczba aplikacja. Dzięki czemu korzystanie z nich staje się znacznie bardziej uporządkowane, a przez co łatwiejsze. Pomaga to także w zarządzaniu pamięcią telefonu.

Mobilna płatność za parking

HonkMobile postanowiło wesprzeć kierowców. Dzięki stworzonej przez nich aplikacji, mogą oni szybko zapłacić za miejsce na parkingu. Dzięki temu nie ma konieczności poszukiwania automatu, w którym można byłoby zlikwidować to zobowiązanie.

Zestaw studencki

Foto: pijanbox.com

Studenci do zbliżającej sesji przygotowują się dniami i nocami, zapominając o wielu ważnych rzeczach. Dlatego powstał Pijon Box, czyli zestaw dla studentów. Zawiera on wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
qgp 6 sty 2018 (13:03)

"Aplikacja MyAirtel postanowiła zaradzić jednemu z największych problemów współczesnego świata"... czy wy się w ogóle zastanawiacie co wy wypisujecie??? Przeczytajcie to zdanie i zastanówcie się nad jego sensem... czy to jest strona dla gimbusów, redagowana przez gimbusów?