Rusza nabór start-upów do programu InvestHorizon

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca młode firmy technologiczne do udziału w 8. i ostatniej edycji programu akceleracyjnego organizowanego w ramach InvestHorizon. Uczestnicząc w programie młodzi przedsiębiorcy mają szansę na nawiązanie kontaktów z innymi przedsiębiorcami, trenerami oraz z inwestorami.

Do tej pory Invest Horizon Accelerator wsparł 450 europejskich firm, obecnie trwa nabór ostatnich 50 firm do programu.

Czym jest Invest Horizon?

To projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej w porozumieniu z programem EUREKA. Projekt jest realizowany w międzynarodowym konsorcjum, w skład którego wchodzą wiodące w Europie instytucje finansowe zajmujące się pozyskiwaniem finansowania dla startupów. Jednym z partnerów projektu jest bank inwestycyjny BPI France.

Cele projektu

Celem Invest Horizon jest pomoc zaawansowanym technologicznie europejskim startupom w pozyskaniu finansowania w ramach Rundy Inwestycyjnej Serii A. Środki pozyskane przez startup w ramach rundy inwestycyjnej serii A są wykorzystywane przede wszystkim na potwierdzenie zapotrzebowania rynku na produkt startupu w dużej skali. Inwestorzy w rundach inwestycyjnych serii A w zamian za kapitał uzyskują bardzo silne prawa (preferencje) w startupie powiązane z ich udziałami.

Runda inwestycyjna Serii A skierowana jest do start-upów, które:

– Posiadają technologię, która może być skalowalna.
– Wykażą realne zapotrzebowanie na ich produkt czy usługę, które przekłada się na pozyskiwanie klientów i stały wzrost.
– Posiadają biznes plan, w którym pokazany jest m.in. sposób skalowania biznesu.
– Mają zespół składający się nie tylko z założycieli, ale również z osób kluczowych.

W ramach projektu Invest Horizon polskie firmy technologiczne mogą skorzystać z 4-6 miesięcznego programu akceleracyjnego, który obejmuje:

– Open services (webinaria, szkolenia online).
– Coaching i mentoring prowadzony w ramach grup tematycznych tzw. Online Trust Groups.
– Spotkania z inwestorami.
– Spotkania typu Bootcamp, których celem będzie m.in. rozwiązanie – poprzez coaching – kluczowych problemów i wyzwań związanych ze skalowaniem produktu lub usługi.
– Szkolenie dot. pitchingu.
– Udział sesjach pitchingowych (online i stacjonarne) przed zaproszonymi inwestorami (Venture capital: korporacje, anioły biznesu, etc.).

Aby wziąć udział w programie, należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie programu do 28 maja 2021r.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*