Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Start-up z Estonii oferuje dyskretną rekrutację. Już niebawem zagoszczą nad Wisłą

Szukając pracy każdy zastanawia się czy ma szanse ją dostać. Estoński start-up stworzył projekt, który odpowie na to pytanie jeszcze za nim ktoś pożegna się z dotychczasowym miejscem pracy. – Na pomysł stworzenia MeetFrank wpadłem, gdy zostałem wyrzucony z mojej pracy za przeglądanie innych ofert pracy – mówi Kaarel Holm, współzałożyciel projektu. Start-up już niebawem zawita także do Polski.

Na zdjęciu Kaarel Holm i Anton Narusberg

W jego przypadku utrata pracy przyczyniła się do powstania start-upu, który do końca 2020 roku planuje podbić całą Europę. – Od jakiegoś czasu zamierzałem zmienić pracę.
Pewnego dnia przeglądałem oferty pracy i zobaczył to mój pracodawca. Zostałem zwolniony za bycie „nielojalnym” – mówi Kaarel Holm, współzałożyciel MeetFrank dla MamBiznes.pl. – Jednak cała ta sytuacja przyczyniła się do stworzenia produktu, w którym każdy może znaleźć pracę na własnych warunkach i bez zbędnego stresu. Ostatecznym celem jest stworzenie wyjątkowo bezpiecznego środowiska dla wszystkich uczestników rynku pracy – dodaje. Tak zrodziła się idea globalnego start-upu.

Jak to działa?

Aplikacja rekrutacyjna, pozwala szybko, łatwo i dyskretnie dowiedzieć się, kto chce zatrudnić i ile chce zapłacić. System zadaje 8-10 początkowe pytania, które wymagają poświęcenie 90 sekund na udzielenie odpowiedzi. Oferty pracy od potencjalnych pracodawców są następnie dopasowywane do kandydatów. Jeśli kandydaci chcą dowiedzieć się więcej, mogą zapytać pracodawcę, ale nie muszą ujawniać swojej tożsamości. Aplikacja ma na celu pomoc osobom poszukującym pracy w ocenie ich możliwości zatrudnienia w sposób przejrzysty, bez narażania ich na utratę obecnych miejsc pracy.

Prowadzisz ciekawy biznes i chciałbyś o tym opowiedzieć? Napisz na [email protected]. Opiszemy Twoją historię!

Sukces estońskiego biznesu

Aplikację już dziś pobrało ponad 160 tys. użytkowników z Niemiec, Finlandii, Estonii, Łotwy i Litwy. – Do tej pory pojawiło się już 520 000 ofert pracy, a co roku mamy ponad 2000 zakończonych z powodzeniem rekrutacji. Dzięki naszej aplikacji udało się podnieść wynagrodzenia o 30 proc. – mówi Kaarel Holm.
Swój biznes start-upowcy z Talina mogli rozwinąć dzięki inwestorom, którzy zaufali w projekt i zespół. Otrzymali łącznie milion euro od Hummingbird.VC, Karma.VC i Change Ventures. Jednak na początku nie obyło się bez trudności. – Założenie firmy jest zawsze trudne. W naszym przypadku największym wyzwaniem było zdobycie pierwszych 100 firm. Obecnie największym wyzwaniem jest równomierne skalowanie rynku – podkreśla Kaarel Holm.

Fot. Stefan Wieland 2018

– Frank ma podwójne znaczenie. Po pierwsze – Frank oznacza prostotę. Wszystkie oferty MeetFrank mają tendencję do przejrzystości i są jak najbardziej otwarte na nowe możliwości. Firmy ujawniają wszystkie dane podczas składania oferty – w tym wysokość wynagrodzenia na dane stanowisko. – mówi współzałożyciel start-upu. – Frank to także imię mojego psa – dodaje.

Na celowniku Polska

– Do Polski zawierzamy wejść na przełomie października i listopada tego roku – mówi współtwórca MeetFrank. Jednak nie tylko do kraju nad Wisłą estoński start-up zamierza zawitać. Według planów, MeetFrank ma być obecny na każdym europejskim rynku do 2020 roku. – Zamierzamy wchodzić na nowy rynek co sześć tygodni – dodaje współtwórca.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Pomoże? 7 paź 2018 (17:59)

Patrząc z boku to to ma sens wyłącznie na zbilansowanym rynku prac czyli np. w IT czy w budowlane (wątpliwe czy ta branże korzysta z aplikacji). W Polsce na stanowiska biurowe w pracuj. Pl jest często ponad setka chętnych i zastanawia mnie w czym ta aplikacja miałaby pomoc...