Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

10 europejskich start-upowców, którzy odnoszą największe sukcesy

Ameryka jest rynkiem, na którym tradycyjnie rodzi się najwięcej start-upów odnoszących globlne sukcesy. Jednak także w Europie powstają idee, które z powodzeniem mogą konkurować na światowych rynkach. Portal MamBiznes.pl przedstawia 10 europejskich start-upowców, którzy odnoszą sukcesy na globalnym rynku.

Foto: Twitter

Daniel Ek (Szwecja) – Spotify

Pierwszym biznesem, który założył w wieku 14 lat było plaforma Advertigo. Obecnie jest prezesem Spotify, start-upu, który umożliwił w łatwy bezpłatny sposób słuchania muzyki na całym świecie. Jednocześnie przyczynił się do znacznego ograniczenia piractwa w przemyśle muzycznym.

 

 

Foto: Bellabeat.com

Urska Srsen ( Słowenia) – Bellabeat

Firma, która została założona w 2014 roku, produkuje elegancką i i inteligentną biżuterię dla kobiet, która monitoruje stan zdrowia.  W ciągu dwóch lat  Urska Srsen znalazła się na liście „30 najbogatszych osób poniżej 30”  Forbes’a.

 

 

Dominik Richter (Niemcy)- Hellofresh

Obecnie jest prezesem, założonego przez siebie start-upu Hellofresh. Głównym motywem było organicznie marnotrawienia jedzenia. Jest to możliwe dzięki dostarczaniu odmierzonej ilości produktów, potrzebnych do wykonania posiłku. Pozwala to nie tylko na wyrzucaniu jedzenia, ale również na spore oszczędności. Hellofresh aktualnie nie jest dostępna jeszcze w Polsce, jednak jest to już marka rozpoznawalna na całym świecie.

 

Foto: Deezer.com

Daniel Marhely (Francja) – Deezer

Firma muzyczna z siedzibą w Paryżu została założona przez Daniela, młodego miłośnika muzyki, w 2007 roku. Został wybrany przez MIT spośród 10 francuskich innowatorów poniżej 35 rok. Po sprzedaży Deezer pozostał aktywnym członkiem sceny startowej.

 

 

Foto: King.com

Riccardo Zacconi (Włochy) – King Digital Entertainment

Włoski przedsiębiorca, Riccardo jest założycielem oraz CEO King Digital Entertainment, firmy, która stworzyła Candy Crush. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w branży internetowej i konsumenckiej, Riccardo udało się rozwinąć firmę w jedną z najbardziej udanych biznesów gier mobilnych na całym świecie, zatrudniając ponad 1000 pracowników i 95 milionów aktywnych użytkowników dziennie.

 

Foto: Twitter

Ilkka Paananen (Finlandia) – Supercell

Jest założycielem Supercell, fińskiego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją gier mobilnych. Jego siedziba znajduje się w Helsinkach. Firma powstała w 2010 roku. W 2012 roku przyznano mu tytuł najlepszego nordyckiego start-upu. Obecnie jest również aktywnym członkiem Helsińskiej społeczności start-upowej.

 

 

Foto: Prezi.com

Petar Arvai (Szwecja) – Prezi

Jest założycielem oraz CEO szwedzko-węgierskiego start-upu Prezi. Stworzyli oni alternatywę dla tradycyjnego Power Pointa, z którego korzysta dziś miliony osób. Posługuje się biegle językami: japońskim, szwedzkim, węgierskim oraz angielskim.

 

 

Jan Koum (Ukraina) – What’s App

Jan Koum jest współzałożycielem i CEO What’s App, mobilnej aplikacji do obsługi wiadomości, z której korzysta obecnie ponad miliard osób w ponad 180 krajach. Sprzedał swoją firmę Facebook’owi, ale nie rozstał się z nią i wciąż jest jej CEO .

 

Foto: Twitter

Patrick Collison (Irlandia) – Stripe

Patrick jest irlandzkim przedsiębiorcą, który wraz z bratem współtworzył Stripe w 2010 roku i zmienił sposób, w jaki świat płaci za towary i usługi. Jednak to nie pierwszy jego start-up. Swoją karierę rozpoczął od stworzenia Auctomatic.

 

 

 

Foto: Twitter

Taavet Hinrikus (Estonia) – TransferWise

Taavet Hinrikus jest współzałożycielem i  CEO TransferWise, start-upu który w znaczący sposób zmniejszył koszty przelewów zagranicznych. Uznany za jednego z pionierów technologicznych Światowego Forum Ekonomicznego. Taavet jest także doradcą premiera Estonii w dziedzinie start-upów i Aniołów Biznesu.

 

 

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Jysty 10 cze 2019 (18:28)

Gdzie Polska?