Studenci stworzyli aplikację, która pomoże osobom niewidomym

Grupa studentów z Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie stworzyła system lokalizacji dla osób niewidomych. Dzięki tej aplikacji studenci będą wiedzieli jak dotrzeć do sali, ale także zostaną poinformowani o wszelkich zmianach.

Twórcami aplikacji są: Łukasz Ławniczak, Jakub Kmiotek, Tomasz Urbaszek, Miron Marczuk i Szymon Stankiewicz. – Nasza aplikacja, Indoor Available, automatycznie pobiera dane z USOS, systemu obsługi informacyjnej studenta, dzięki czemu zna indywidualny plan zajęć każdego z użytkowników, a także na bieżąco informuje o ewentualnych zmianach sali lub anulowanych zajęciach w czasie rzeczywistym – powiedział Tomasz Urbaszek w wywiadzie dla TechCrunch. Stworzona przez nich aplikacja pozwoliła im zwyciężyć w konkursie Campus App Challenge. W najbliższym czasie zamierzają zamontować system w ponad 50 szkołach, jednak będzie to możliwe dopiero w przypadku pozyskania finansowania.

Studenci obecnie rozwijają swój projekt pod okiem profesjonalistów z polskiej firmy DaftCode. – Aplikacja jest zintegrowana z najpopularniejszym systemem informatycznym uczelni w Polsce, więc prawie milion studentów będzie mogło z niego korzystać w dniu premiery – powiedziała Iga Majewska z DaftCode dla TechCrunch. – Wkrótce będzie możliwa integracja z innymi systemami, co pozwoli na podjęcie współpracy z pozostałymi uczelniami na całym świecie – dodaje.

Sama aplikacja może być również wykorzystywana w innych miejscach niż uczelnie. Z pewnością pomoże również wielu osobom w poruszaniu się po różnego rodzaju miejscach publicznych, takich jak centra handlowe, muzea czy też lotniska.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*