Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Stworzyli kajak składany do plecaka. W kilka dni sprzedali tysiąc sztuk

Z miłości do kajaków powstał biznes, który podbił serca internautów. W ciągu kilku dni dwójka Belgów sprzedała blisko 1000 kajaków, które można składać w mały graniastosłup.

Fot. onakcanoes.com

Otto Van De Steene i Thomas Weyn, to dwójka Belgów, którzy od zawsze uwielbiali wyprawy na spływy kajakowe. Problemem jednak był transport dużych i ciężkich łodzi, więc postanowili coś z tym zrobić. – To jest już piąty rok odkąd pracujemy nad składanym kajakiem. Jednak odbiór naszego pomysłu przez rynek przerósł nasze oczekiwania – mówi Otto Van De Steene, współzałożyciel start-upu ONAK dla MamBiznes.pl. Sprzedaż rozpoczęli za pośrednictwem platformy Kickstarter, gdzie w zaledwie kilka dni sprzedali blisko tysiąc sztuk innowacyjnych łodzi. Jednak swój biznes nie sfinansowali wyłącznie środkami pochodzącymi z crowdfundingu, gdzie zebrali już blisko 60 tys. USD. Udało im się także pozyskać kilku inwestorów, którym pomysł składanych kajaków również przypadł do gustu.

Składany kajak jest wielkości standardowych dwuosobowych kajaków i ma wymiary 465 cm x 85 cm. Po złożeniu przypomina niewielkie pudełko o wymiarach 43 cm x 128 cm x 28 cm, zaś jego całkowita masa nie przekracza 15 kg. – Użyte materiały w sposób zrównoważony oddziaływają na prędkość i stabilność – mówi pomysłodawca. – Kajak także z pewnością nie złoży się w trakcie spływu, dzięki specjalnym zabezpieczeniom – dodaje.

– Sprzedajemy bardzo dużo poza granicę kraju, ale także w samej Belgii. Dlatego dalej będziemy rozwijać nasz pomysł– mówi Thomas Weyn. Jak zapowiadają twórcy, w przyszłym roku zadebiutuje ONAK 2.0. Jednak póki co nie zdradzają szczegółów dotyczących nowego kajaku.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
asdfsdf 11 sty 2019 (14:38)

to raczej canoe a nie kajak