Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Stworzyli siłownię dla kotów

Koreańczycy stworzyli specjalne urządzenie, które pozwoli na wykonywanie ćwiczeń przez koty. Dzięki temu będzie można zadbać o kondycję i zdrowie czworonogów.

Fot. The Little Cat

Problem z nadwagą u kotów staje się coraz powszechniejszy. Prowadzony przez naszych pupili często monotonny tryb życia, znacznie odbiega od tego, jaki by prowadziły w naturalnym środowisku. Nasze domowe koty najczęściej są przekarmiane i mają dostarczaną za małą dawkę ruchu. W konsekwencji tego cierpią na otyłość.

Nad rozwiązaniem tego problemu, pochylili się Koreańczycy. Opracowali oni mini siłownię dla kotów, w postaci inteligentnego kołowrotka nazwanego The Little Cat. Biegając po nim, czworonóg może stracić zbędne kilogramy oraz poprawić swój stan zdrowia.

W przypadku psów bardzo łatwo jest zadbać o kondycję zwierzaka, wystarczy zabrać go np. na poranny bieg. Zupełnie inaczej jest w przypadku kotów, gdzie taka aktywność jest niemożliwa. To właśnie dlatego Koreańczycy stworzyli dla nich urządzenie do biegania.

Samo działanie urządzeń jest bardzo proste. Kot wchodzi do kołowrotka, zachęcany świecącą kropką. Po czym system rozpędza koło zmuszając poniekąd zwierzaka do biegu. Dzięki podłączeniu urządzenia do internetu właściciel może z nim porozmawiać lub kontrolować urządzenie. Oznacza to, że może przemieszczać wyświetlaną kropkę, a nawet przyśpieszać czy też spowalniać bieg.

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży, a jego cena wynosi około 1800 dolarów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.