We Wrocławiu powstanie dolina start-upowa

Business Link i Skanska podpisały właśnie umowę o współpracy, dzięki której już we wrześniu 2018 roku we Wrocławiu powstanie niezwykła dolina start-upowa. To całkowicie nowy model przestrzeni dla rozwoju biznesu wypracowany wspólnie przez jednego z największych deweloperów w Europie oraz największą sieć coworkingu w tej części kontynentu i jednocześnie ekosystem łączący startupy i korporacje. Wcześniej podobne strefy uruchomiliśmy w Warszawie i Poznaniu. Teraz czas na Wrocław – mówi Dariusz Żuk – Prezes Business Link.

Nowa strefa biznesu dla startupów powstanie wokół powierzchni biurowych umiejscowionych w nowej inwestycji Skanska Property Poland – Green2Day. To elegancki w swojej prostocie biurowiec zlokalizowany przy ul. Szczytnickiej 11, który zapewni pracownikom najwyższy komfort wnętrz.

Startupy i międzynarodowe firmy będą mogły korzystać z prawie 4 tysięcy mkw. powierzchni, w której zlokalizowanych zostanie 130 biur zamkniętych, 36 miejsc coworkingowych, 24 dedykowanych biurek i 6 sal spotkań. Przy tworzeniu projektu wnętrz architekci zainspirowali się ulotnymi momentami z różnych zakątków świata. Energia wyjątkowej przestrzeni połączona z energią jej mieszkańców stworzy naprawdę zaskakujące efekty. W tym miejscu zatrą się granice między pracą i pasją, koniecznością i przyjemnością. Ale to nie sama przestrzeń biurowa stanowi o wyjątkowym charakterze tego miejsca.

Wypracowaliśmy całkowicie nowy model współpracy świata startupów i świata korporacji. Nasz model  nazwaliśmy bChange. To model, dzięki któremu obie strony mogą rozwijać się szybciej niż dotychczas. Korporacje zyskują nową energię i wracają do idei, które leżały u podstaw ich powstawania, a startupy otrzymują paliwo do szybszego rozwoju w postaci zleceń i współpracy z globalnymi brandami – mówi Dariusz Żuk, który kilkanaście lat temu wspólnie z grupą znajomych zakładał w Polsce pierwsze Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i rozpoczynał rewolucję startupową w Polsce, a dziś jest CEO ekosystemu Business Link. – Dziś przestrzenie coworkingowe dostarczają swoim najemcom różnego rodzaju programy akceleracyjne, animacyjne czy eventy. Dla nas to za mało. My chcemy być facylitatorem współpracy startupów i korporacji, bo wiemy, że to z tej współpracy zrodzi się całkowicie nowy model biznesu. Dziś zapraszamy korporacje i startupy działające we Wrocławiu do tworzenia tego nowego modelu. Zapraszamy ich do doliny startupowej Business Link – dodaje Dariusz Żuk.

Współpraca Skanska i Business Link zgodnie z zapowiedziami nabiera odpowiedniego rozpędu. Łączymy nasze doświadczenia związane z kreowaniem nietuzinkowych przestrzeni biurowych, w których ludzie chcą przebywać i rozwijać swoje pomysły. Business Link zyska dzięki nowej lokalizacji we Wrocławiu znakomitego sąsiada w postaci Uniwersytetu Wrocławskiego, a wrocławianie i najemcy Green2Day nowoczesną powierzchnię biurową na wyciągnięcie ręki – podkreśla Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością portfela w spółce biurowej Skanska.

Green2Day wydaje się idealnym miejscem dla takiej współpracy. Biurowiec składa się z 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemnych, z 231 miejscami parkingowymi dla najemców. Green2Day swoją nazwą nawiązuje do sąsiedniego biurowca Green Day, zlokalizowanego tuż obok, przy ul. Szczytnickiej 9. Przestrzeń w biurowcu Green2Day ma zagwarantować wysoką jakość biur i elastyczność ich najmu. Biura i coworking w Business Link można wynajmować nawet na trzy miesiące, a okres wypowiedzenia wynosi tylko miesiąc.

Business Link istnieje od 6 lat. W jego ekosystemie rozwinęło się już ponad 21 000 przedsiębiorców, a z jego przestrzeni korzystały takie marki jak Twitter, Uber czy Brand24. Najnowsza inwestycja we Wrocławiu jest częścią ogólnopolskiej i międzynarodowej ekspansji Business Link. W ciągu najbliższych lat w Europie Środkowo-Wschodniej powstanie ok. 12 nowych lokalizacji Business Link o łącznej powierzchni od 45 do 50 tysięcy mkw.

Otwarcie wrocławskiej inwestycji Business Link zaplanowane jest na wrzesień 2018 roku.

materiały prasowe

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*