Wśród przedsiębiorców wybory wygrał Trzaskowski. Jaki wynik osiągnął Duda?

Jak w wyborach prezydenckich głosowały osoby prowadzące własny biznes? Który z kandydatów najbardziej przekonał właścicieli firm w Polsce?

Pierwsza tura wyborów prezydenckich za nami. Spływające wyniki pokazują wyraźną wygraną urzędującego prezydenta, ale do wyłonienia głowy państwa niezbędna będzie druga tura. Pracownia sondażowa IPSOS podała dane na temat tego, jak głosowali przedsiębiorcy.

Według analiz IPSOS wśród właścicieli i współwłaścicieli firm najlepszy wynik osiągnął Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył 43,3 proc. głosów. Za liderem zestawienia uplasował się urzędujący prezydent Andrzej Duda, na którego zagłosowało 25,1 proc. osób prowadzących własny biznes. Ostatnie miejsce na podium w tej kategorii wyborców przypadło Szymonowi Hołowni, który uzyskał 15,8 proc. poparcia. Dalej w zestawieniu znaleźli się Krzysztof Bosak : 9,2 proc., Robert Biedroń 2,5 proc oraz Władysław Kosiniak-Kamysz 2,2 proc.

Według danych PKW po przeliczeniu głosów z 99,78 proc. komisji pierwszą turę wyborów wygrał Andrzej Duda z wynikiem 43,7 proc. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski, który otrzymał 30,3 proc. głosów. Trzecie miejsce z wynikiem 13,8 proc. przypadło Szymonowi Hołowni. Krzysztof Bosak uzyskał poparcie na poziomie 6,8 proc. Na kolejnych miejscach znaleźli się Władysław Kosiniak-Kamysz 2,4 proc. oraz Robert Biedroń 2,2 proc.

Komentarze

Avatar

nikt

29 czerwca 2020 Odpowiedz

Ciekawi niski wynik Bosaka, który ma najlepszy program i zaplecze dla przedsiębiorców jako konfederacja aktualnie. Ale widać ludziom zależy na niedziałającym państwie. Podziwiam konfe, że jeszcze im się chce walczyć przy takim zamilczeniu i agresji z każdej ze stron.

Avatar

XYZ21

29 czerwca 2020 Odpowiedz

Ale nadmiernie ciągnie ich w stronę nacjonalizmu a światopoglądowo to archaiczny katolicyzm

Avatar

mucha

29 czerwca 2020 Odpowiedz

Może wielu osobom nie podoba się jego ultrakonserwatyzm i postulat wystąpienia z UE?

Avatar

Ja PL

29 czerwca 2020 Odpowiedz

Czy z przedsięborcami w Polsce coś jest nie tak? Co ma Wam do zaoferowania Trzaskowski. Ludziom w stolicy zaoferował tylko betonową plazę z europalet za 1 mln zł i przetransferowałśrodki w budżecie na LGBT. Skoro nie ma planu gospodarczego dla stolicy to jak może mieć dla Polski.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*