Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Wyróżnienie na skalę globalną. Trzech polskich studentów na liście nagrody Global Student Prize

Global Student Prize

Nagroda Global Student Prize to wyjątkowe wyróżnienie dla najlepszych studentów na świecie. Na liście 50 najlepszych możemy znaleźć trzy polskie nazwiska. Jest to wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ z całej Europy wybrano zaledwie pięciu laureatów.

Osiągnięcia akademickie, wpływ na rówieśników, wkład w społeczność, kreatywność oraz innowacyjność. To między innymi takie aspekty są oceniane podczas wyboru laureatów nagrody Global Student Prize. Jest to jedno z najważniejszych światowych wyróżnień świata akademickiego. Na tegorocznej liście 50 nazwisk możemy z dumą ogłosić polski akcent.

Martyna Łuszczek, Marcelina Maciąg, Mikołaj Wolanin. To trzech polskich studentów, które uzyskało międzynarodowe wyróżnienie. Teraz kapituła konkursu wyłoni 10 finalistów i następnie zwycięzcę Global Student Prize. Nagroda dla najlepszego studenta wynosi 100 tys. dolarów.

Warto przeczytać: Polska fizyczka i jej zespół z dużym wyróżnieniem. Zwycięstwo w European Inventor Award 2024

Polacy z międzynarodowym wyróżnieniem

Warto poznać historię studentów, którzy uzyskali tak ważne wyróżnienie. Martyna Łuszczek pochodzi z małej miejscowości w Polsce, jednak to nie powstrzymało jej ambicji. Jest jedną z pomysłodawczyni Aquacollectora. To przenośne urządzenie zaprojektowane do zbierania i wykorzystywania mikroplastików z akwenów wodnych. Testy prowadziła ze swoim trzyosobowym zespołem przez blisko dwa lata. Wymagało to zdobycia nowych umiejętności – od spawania, przez programowanie, po konstrukcję. W tym czasie udało się stworzyć sprawnie działający prototyp. Dzięki temu projekt wzbudził zainteresowanie wielu zagranicznych przedsiębiorców i instytucji. Zaledwie w wieku 19 lat znalazła się na liście „25 under 25” McKinsey & Company.

Marcelina Maciąg chciałaby zostać pierwszą kobietą Prezydent Polski. Od młodych lat, pomimo dysleksji i nieśmiałości, udzielała się na rzecz społeczności. Obecnie działa na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Pracuje również nad powstrzymaniem nienawiści i cyberprzemocy oraz promuje zrównoważoną przyszłość poprzez projekty dotyczące ochrony środowiska, różnicy płci i wolności słowa. Dzięki swojej działalności zdobyła wiele wyróżnień, w tym najwyższe krajowe odznaczenie rządu polskiego – Ambasadorka Młodego Pokolenia Polski – przyznawanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Mikołaj Wolanin założył swoją Fundację Praw Ucznia w 2019 roku. We współpracy z Urzędem Miasta Warszawy organizuje wydarzenia, podczas których oferowane są konsultacje prawne. Pomimo młodego wieku, Mikołaj napisał już dwie książki, w której omawia między innymi prawa i obowiązki uczniów. Ponadto, fundacja działa aktywnie na rzecz dobrostanu uczniów. Ostatnio nawet opublikowała obywatelski projekt ustawy, w którym postulowano zapewnienie psychologa w każdej szkole.

Choć zwycięzca będzie tylko jeden, to już gratulujemy takiego sukcesu na skalę międzynarodową!

Warto przeczytać: Nowy bolid studentów Politechniki Warszawskiej. Powalczy w międzynarodowych zawodach

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.