Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polacy w 21 dni zebrali 1,7 mln funtów na Kickstarterze

Polacy rozbili bank na Kickstarterze. Twórcy gry planszowej Lords of Hellas zebrali od internautów 1,7 mln funtów na realizację przedsięwzięcia. To rekordowa zbiórka przeprowadzona przez polski zespół.

Za udaną kampanią stoi wrocławska firma Awaken Realms, której do tego wyczynu wystarczyło 21 dni. Projekt wystartował na największym serwisie crowdfundngowym świata dokładnie 6 czerwca. Pomysłodawcy gry planszowej Lords of Hellas cel kampanii ustawili na poziomie 50 tys. funtów. Wyznaczony cel udało się osiągnąć już po pierwszych 8 minutach od startu kampanii. Ostatecznie projekt wsparło 12 439 backersów, którzy zasilili konto polskiej firmy kwotą 1 717 792 funtów ( 8 mln zł).

Założona przez Marcina Świerkota firma Awaken Realms zaczynała od sprzedaży na Ebayu ręcznie malowanych figurek do gier planszowych. Z czasem biznes się rozrastał, a jego podstawą było zamiłowanie do planszówek. Pierwszą kampanię na Kickstarterze przeprowadzili w marcu 2015 roku i zebrali wówczas 54 tys. funtów. Potem było już tylko lepiej. Rok później w czerwcu ich kolejna zbiórka zakończyła się kwotą 621 tys. funtów. Internauci tak licznie wsparli projekt planszowej wersji gry This War of Mine. Tego samego roku w listopadzie zdążyli jeszcze zebrać 498 tys. funtów na grę The Edge: Dawnfall. W sumie wrocławska firma zebrała na Kickstarterze od 2015 roku blisko 2,5 mln funtów. Przeczytaj o tym, jak się robi takie kampanie na Kickstarterze. Opowiada Marek Cieśla.

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.