Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

16 tys. zł bezzwrotnej dotacji z warszawskiego urzędu pracy

16 tys. zł bezzwrotnego wsparcia może uzyskać bezrobotny Warszawiak w ramach programu aktywizującego osoby pozostające bez pracy. Nabór wniosków rusza na początku września.

Urząd Pracy w Warszawie ogłosił nabór wniosków o przyznanie jednorazowego wsparcia finansowgo na rozpoczęcie działalności gospodarczej. O zastrzyk gotówki na start w biznesie ubiegać się mogą osoby zarejestrowane jako bezrobotne w warszawskim urzędzie pracy. W programie promującym przedsiębiorczość wziąć mogą osoby w wieku 18-29 lat, które w ciągu ostatnich 4 tygodni nie uczestniczyły w żadnym projekcie finansowanym ze środków publicznych. Maksymalna kwota dotacji na założenie firmy wynosi 16 tys. zł a przygotowana pula to 240 tys. zł. To oznacza środków wystarczy na wsparcie 15 przyszłych przedsiębiorców.

Aby ubiegać się o bezzwrotne wsparcie należy osobiście lub pocztą dostarczyć wypełniony wniosek wraz z Indywidualnym Planem Działania. Urząd Pracy oczekuje, że wniosek będzie spójny, osadzony w rynkowych realiach oraz poparty analizą mocnych i słabych stron projektu. Nabór pomysłów potrwa od 04.09.2017 do 09.09.2017.

Wniosek powinien zawierać:

– kwotę wnioskowanych środków,
– rodzaj planowanego biznesu
– szacunki kosztów rozpoczęcia działalności oraz ich finansowanie
– prognozowane wyniki przewidywane efekty ekonomiczne prowadzenia działalności gospodarczej,
– szczegółowy plan wydatkowania pozyskanych środków
– rodzaj załączników, które należy dołączyć.

Środki na zakładanie firm przyznawane są w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w m. st. Warszawa (II)”. Inicjatywa współfinansowana jest z budżetu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Przeczytaj także:

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.