Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ponad 31 tys. zł dotacji na założenie firmy. Urzędy pracy nie mogą wstrzymać przyjmowania wniosków

W ciągu 10 ostatnich lat dotacje dla bezrobotnych na zakładanie firm były jednym z najpopularniejszych instrumentów wsparcia osób myślących o założeniu firmy. Od marca maksymalna kwota wsparcia wynosi 31 tys. zł. Bezrobotni pytają jednak czy w związku z ogromnymi wydatkami na 5 tys. zł mikropożyczki urzędy pracy bezzwrotne wsparcie jest przyznawane.

Fot. Shutterstock/ Stockcrafterpro

Czy w dobie koronawirusa bezrobotni mogą liczyć na dotacje na własny biznes? Ile środków jest przygotowanych oraz czy urzędy pracy przyjmują wnioski? Specjalnie dla portalu MamBiznes.pl Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej odpowiada.

W lutym prezes Głównego Urzędu Statystycznego ogłosił, że w czwartym kwartale 2019 roku przeciętne wynagrodzenie wyniosło 5198,58 zł. To z kolei oznacza, że od 1 marca 2020 roku maksymalna kwota dotacji z urzędu pracy wzrosła do poziomu 31 191,48 zł. W 2020 roku limit środków Funduszu Pracy z przeznaczeniem na programy na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej (na wszystkie formy, w tym na dofinansowanie prowadzenia działalności gospodarczej) dla powiatowych urzędów pracy został określony w łącznej wysokości 2 199 721 tys. zł.

Sprawdź! Jakie oferty kredytów i pożyczek dostępne są dla Twojej firmy

Jednak początek marca to jednocześnie początek pandemii w Polsce i start programów pomocowych dla firm. Tylko mikropożyczek w kwocie 5 tys. zł urzędy pracy przyznały w sumie 1,3 mln na łączną kwotę ponad 6,87 mld zł. To rodzi pytania, czy programy działające przed pandemią są w nadzwyczajnej sytuacji kontynuowane, czy może na jakiś czas zamrożone.

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej specjalnie dla Mambiznes.pl:

Wystąpienie na terytorium Polski koronawirusa SARS-Cov-2 (COVID-19) jest sytuacją nadzwyczajną. Nie mamy sygnałów, aby wnioski o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej nie byłyby przyjmowane przez urzędy pracy. Ponadto nie ma podstawy prawnej, która uniemożliwiałaby składanie wniosków o środki z Funduszu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. W związku z powyższym, jeżeli osoba bezrobotna spełnia warunki określone w przepisach ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej może ubiegać się o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej. W dyspozycji Ministra, z przeznaczeniem na zadania określone w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, jest wyliczona na podstawie planu finansowego Funduszu Pracy na 2020 rok kwota rezerwy, wynosząca 115 775,0 tys. zł.

Sprawdź, także jak skorzystać z różnych rozwiązań ujętych w tarczy antykryzysowej

 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Claudia204 9 mar 2021 (08:14)

Witam i witam w Spotcap Global Financial Services, Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemką i oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe

Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | [email protected] | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

Przyznaję, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem.Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny

Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz zaciągnąć pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje kiedykolwiek i gdziekolwiek tego potrzebujesz

Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | [email protected] | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i natychmiast się z Tobą skontaktujemy

Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach !!