10 korzyści jakie faktoring może przynieść Twojej firmie

Słyszałeś już o faktoringu, ale ciągle zastanawiasz się, jak ta usługa może wpłynąć na rozwój Twojej firmy? Poniżej znajdziesz 10 podstawowych korzyści płynących z faktoringu dla małych i średnich przedsiębiorców, jak i freelancerów czy jednoosobowych działalności gospodarczych.

1. Nie zamrażasz pieniędzy w fakturach, dzięki czemu masz środki na stałe opłaty, wypłaty dla pracowników, podatki, ZUS, itp. Masz też pieniądze na realizację kolejnych zleceń, bo nie musisz czekać, aż Twój Klient zapłaci za usługę, którą już dla niego wykonałeś. Wystawioną fakturę z długim terminem płatności przekazujesz do Faktora (firmy faktoringowej), a należne Twojej firmie pieniądze masz na koncie w niecałe 24h.

2. Masz pieniądze na rozwój. Uwolnioną gotówkę możesz przeznaczyć na inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne, zakup maszyn czy samochodów lub zatrudnienie dodatkowych ludzi. Wszystko to pozwoli Ci przyjąć i zrealizować więcej zleceń, dzięki czemu Twoja firma będzie zwiększać zyski ze sprzedaży i się rozwijać. W ten sposób faktoring staje się nowoczesnym źródłem finansowania.

3. Nie musisz bać się długich terminów płatności. Co więcej, możesz zaoferować je potencjalnym klientom, co może okazać się znaczącą przewagą konkurencyjną. Kontrahenci chętniej bowiem korzystają z usług firm, które oferują odroczone terminy płatności. Dzięki faktoringowi, nie musisz zatem obawiać się 30, 60 czy 90 dni na wystawianej przez Ciebie fakturze.

4. Faktoring pomaga Ci budować wizerunek solidnej firmy i rzetelnego partnera w biznesie. Dzięki temu, że masz płynność finansową, nie zalegasz z opłatami, płacisz swoim dostawcom na czas, terminowo realizujesz zlecenia. Twoja firma jest firmą, z którą inni chętnie współpracują.

5. Wybierając faktoring pełny (bez regresu, z ubezpieczeniem) przerzucasz ryzyko niewypłacalności Twoich Klientów na faktora. Jeśli z jakichś względów Twój kontrahent nie zapłaci za fakturę, nie musisz martwić się windykacją, ani potencjalną stratą. To ryzyko bierze na siebie faktor.

6. Faktoring poprawia dyscyplinę płatniczą Twoich Klientów. Jeśli poinformowani zostali oni o cesji wierzytelności na faktora, płacą szybciej i chętniej, w obawie przed skuteczną windykacją. Jednocześnie, nie psujesz sobie relacji biznesowych, bo nie domagasz się płatności w swoim imieniu, nie dopytujesz kiedy nastąpi płatność, etc.

7. Faktoring oferuje finansowanie bez twardych zabezpieczeń i jest dostępny dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Tym właśnie różni się od wielu produktów bankowych, w tym kredytu. Jest szybszy (faktoring online) i łatwiej dostępny (również w abonamencie).

8. Jednocześnie faktoring nie obniża zdolności kredytowej Twojej firmy. Usługa ta księgowana jest po stronie kosztów, a nie zobowiązań, dzięki czemu nie wpływa ujemnie na ocenę zdolności kredytowej przedsiębiorstwa ani na bilans firmy.

9. Faktoring pozwala obniżyć koszty administracyjne. Faktor przejmuje obowiązki związane z administrowaniem fakturami i należnościami. Zatrudnia specjalistów od monitorowania i windykacji, na co często nie stać przedsiębiorcy.

Jak widzisz, faktoring to usługa, która ciągnie za sobą wiele korzyści dla firm. Większość z nich wynika z zapewnienia przedsiębiorstwu płynności finansowej, która jest kluczem do rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw i głównym celem usługi. Jeśli czujesz, że Twoja firma również mogłaby skorzystać z faktoringu, masz pytania dotyczące samej usługi, jej korzyści i kosztów, wejdź na ideamoney.pl i skontaktuj się z nami . Z przyjemnością pomagamy wszystkim polskim przedsiębiorcom.

Materiał partnera

Komentarze

Avatar

Maro

13 czerwca 2018 Odpowiedz

Właśnie sama korzystam z faktoringu pełnego od idea money i cieszę się, że zdecydowałam się na ten krok. Oczywiście nie obyło się bez przestudiowania warunków umowy, zrozumienia jej itp, ale jeśli ktoś się nad tym zastanawia, bardzo pomaga doradca

Avatar

Artur

29 czerwca 2018 Odpowiedz

Myślałem nad ich ofertą bo wydają się proste te warunki i ogólnie intuicyjny rozwiązania mają (strona www i aplikacja) Jeżeli mógłbyś napisać coś więcej byłbym bardzo wdzięczny

Avatar

Piotr

12 lipca 2018 Odpowiedz

Też byłem w Idea Money choć byłem zniechęcony paroma opiniami, ale zachęcił mnie bardzo niski próg od którego finansują faktury (100zł) a mam mała firmę i często takie faktury mi się zdarzają. Po 3 miesiącach mogę polecić, robią dobrą robotę

Avatar

Artur

15 lipca 2018 Odpowiedz

Ale miałeś to w formie abonamentu czy korzystałeś od czasu do czasu?

Avatar

Piotr

1 sierpnia 2018

c

Avatar

Piotr

1 sierpnia 2018

W formie abonamentu.

Avatar

Artur

3 sierpnia 2018

Na jakiej zasadzie dokładnie to działa? Nie mogę znaleźć informacji na ich stronie.

Avatar

Artur

3 sierpnia 2018

A nie jednak zajrzałem na ich stronę i wszystko jest. Zrobili jakąś aktualizację

Avatar

hank

14 czerwca 2018 Odpowiedz

O z 8. punktu nie zdawałem sobie sprawy

Avatar

Drend

27 czerwca 2018 Odpowiedz

A to bardzo pomocny aspekt faktoringu w sumie, bo nie obciąża Ci firmy, jeśli o to chodzi

Avatar

molly

27 czerwca 2018 Odpowiedz

Bardzo przydatne omówienie. Dzięki!

Avatar

hank

28 czerwca 2018 Odpowiedz

W sumie masz rację

Avatar

georgia

28 czerwca 2018 Odpowiedz

Faktoring też może być przydatny. Dla nas na tym etapie najważniejsza jest pewność, że kontrahenci z którymi współpracujemy są fair i nie będą zalegać z płatnościami. Sprawdzamy ich na podstawie certyfikatu Rzetelna Firma. Dzięki temu wiemy, że są wypłacalni i nie widnieją na liście dłużników.

Avatar

sarius

30 czerwca 2018 Odpowiedz

Ten certyfikat to rzeczywiście takie rzetelne potwierdzenie? Jak jest przyznawany?

Avatar

ryba

30 czerwca 2018 Odpowiedz

Czyli faktoring to nie tylko pomoc dla nas, ale też bat na kontrahentów, którzy się ociągają, dobrze rozumiem?

Avatar

marian

4 sierpnia 2018 Odpowiedz

Faktoring jawny jest tańszy od cichego ?

Avatar

Arian

5 sierpnia 2018 Odpowiedz

Fajne jest to w faktoringu co z resztą jest tu wspomniane, czyli że możesz z góry dawać długie terminy płatności i wtedy kontrahenci chętnie współpracują

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*