Skąd wziąć pieniądze na własny biznes?

Start-upy potrzebują pieniędzy, a te mają inwestorzy. Tylko jak to zrobić aby po inwestycji obie strony były zadowolone? Dziś w #PBdosłuchania wyjaśnimy, jak zdobyć pieniądze na ciekawy pomysł biznesowy, a pomogą w tym moi goście.

Foto: YAY Foto

Pierwszym będzie Michał Sadowski, twórca Brand24. Opowie o tym, jak powstawała jego firma, jak uczył się na błędach i jakie wady dostrzega w pomysłach znajomych, którzy dziś do niego przychodzą z prośbą o konsultacje. Wyjaśni także, dlaczego wypuścił swoją spółkę na giełdę oraz czym jest wrocławski duch start-upowej przedsiębiorczości.

Jednym z pomysłów na zdobycie pieniędzy może być zbiórka przez Kickstarter albo inny tego typu portal społecznościowy. Jak skutecznie walczyć o kasę, wytłumaczy Marek Cieśla, który pomógł przedsiębiorcom z Polski zebrać kilka milionów złotych za pomocą takiej internetowej zrzutki.

Pomocy możemy szukać także w Polsce, a konkretnie w Polskim Funduszu Rozwoju, który pod swoimi skrzydłami zebrał wszystkie dotychczas rozdrobnione państwowe instytucje wspierające biznes. Pracująca tam Eliza Kruczkowska, niegdyś szefowa fundacji Startup Poland opowie o narzędziach, które oferuje przedsiębiorcom mającym fajne pomysły.

Na rynku warto oczywiście działać ze wsparciem doświadczonego partnera. Piotr Wąsowski z funduszu Arkley opowie, czego oczekuje od start-upów i jak mogą im pomóc instytucje takie jak jego.

Na koniec podsumowanie. Grzegorz Marynowicz z portalu MamBiznes.pl przedstawi przegląd najciekawszych opcji finansowania biznesu.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Avatar

AlicjaT

16 kwietnia 2018 Odpowiedz

Dziś prowadząc firmę już wiem, że to nie pieniądze, a chęci są najważniejsze 🙂 Jednak jeśli komuś trzeba kapitału na start to polecam książkę Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę.

Ale grunt to działać kochani 🙂 🙂

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*