Platformy do prowadzenia księgowości online

Własny biznes nie tylko szansa na wyższe dochody, samorealizację i poczucie niezależności. Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się także z licznymi obowiązkami. Należy do nich między innymi prowadzenie księgowości. Z pomocą przychodzą nowe technologie i platformy do prowadzenia rachunkowości online. Przeanalizowaliśmy ofertę jaką kierują do jednoosobowych firm. 

Księgowość internetowa, Źródło: YAY Foto

Postęp technologiczny spowodował, że dziś księgowość nie musi się wiązać z cyklicznymi wizytami w biurze rachunkowym. Na rynku jest wiele portali oferujących internetowe księgowanie. Niskie koszty usług to niejedyna korzyść. Przedsiębiorca nie musi zatrudniać osób zajmujących się rozliczeniami. Dodatkowo oszczędza też na infrastrukturze, gdyż nie musi inwestować w sprzęt oraz oprogramowanie instalowane na własnym serwerze. E-księgowość można prowadzić w tzw. chmurze obliczeniowej. Kolejnymi zaletami tej formy jest oszczędność czasu oraz łatwa dostępność –można się zalogować do swojego konta praktycznie z każdego miejsca na Ziemi.

Na co należy zwracać uwagę?

Na początku każdy przedsiębiorca powinien się zastanowić czego dokładnie potrzebuje. Wnikliwa analiza ofert oraz właściwe dopasowanie jej do własnej firmy pozwoli dodatkowo zmniejszyć koszty usług księgowych.

Jednym z najważniejszych punktów oferty, na którą należy zwrócić uwagę jest oczywiście cena. Różni się ona w zależności od zakresu usług, ale także okresu trwania umowy. Im dłuższy jest czas podpisanej umowy, tym  niższa jest miesięczna opłata za dostęp do aplikacji. Wbrew pozorom nie tylko ten parametr należy analizować przy wyborze platformy do prowadzenia księgowości online. Zanim wybierzemy ofertę dla siebie warto sprawdzić, która platforma oferuje doradztwo, udostępnia CRM, Jednolity Plik Kontrolny, umożliwia prowadzenie kadr, ewidencji pojazdów, środków trwałych, czy magazynu, udostępnia CRM. W zależności od potrzeb konkretnej firmy różna jest waga wymienionych parametrów. Przeanalizowaliśmy ofertę takich platform jak: iFirma.pl, wFirma.pl, Taxeon.pl, Superksiegowa.pl, 360ksiegowosc.pl, infakt.pl oraz Fakturomania.pl.

Porównanie wybranych aplikacji do prowadzenia księgowości

iFirma.pl wFirma.pl Taxeon.pl SuperKsięgowosc.pl Infant.pl Fakturomania.pl Comarch ERP XT Systim.pl Firmao.pl
Księgowość KPIR,VAT, PIT KPiR, VAT,PIT i ryczałt KPiR KPiR, VAT KPiR, VAT, PIT KR/KH, VAT, CIT KPiR, VAT KPIR, KR/KH, VAT, PIT, CIT, Ryczałt KPiR, VAT, PIT
Środki trwałe, wyposażenie TAK TAK TAK TAK TAK NIE TAK TAK TAK
Ewidencja pojazdów TAK TAK TAK TAK TAK NIE NIE TAK NIE
CRM TAK TAK NIE NIE NIE TAK NIE TAK TAK
Kadry TAK TAK NIE TAK NIE NIE TAK TAK TAK
Lista klientów, produktów TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Automatyczne wystawianie faktur TAK TAK TAK NIE NIE TAK NIE TAK TAK
Magazyn TAK (dla płatników VAT) TAK NIE TAK NIE NIE TAK TAK TAK
Wsparcie księgowych TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAk TAK
Jednolity Plik Kontrolny TAK TAK TAK NIE NIE TAK TAK TAK TAK
Cena*/ miesiąc 1 miesiąc** 45 zł 45 zł 45,43 zł 39 zł 79 zł 54 zł 45 zł od 28 zł***
6 miesięcy** 37,5 zł 35 zł 35 zł od 24 zł***
12 miesięcy** 33,33 zł 33,33 zł 32,02 zł 66,58 zł

49,58 zł

33 zł

od 22 zł***

*   ceny netto
** czas trwania umowy
*** W zależności od wybranej licencji oprogramowania Firmao (SIMPLE/STANDARD/FULL/FULL+)

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Rafal

29 sierpnia 2017 Odpowiedz

Brakuje w zestawieniu Firmao.pl

Avatar

Mgda

11 września 2018 Odpowiedz

brakuje SYSTIM w zestawieniu

Avatar

MartynaDenc

3 października 2018 Odpowiedz

też fajny fajny!! 😉

Avatar

as

7 grudnia 2017 Odpowiedz

Wfirma z magazynem kosztuje 58.33 do 70/mc czyli znacznie więcej niż podano

Avatar

MartynaDenc

3 października 2018 Odpowiedz

o tak! fajny program z niego ;););)

Avatar

Agnieszka

21 lutego 2018 Odpowiedz

Taxeon kosztuje 19 PLN miesięcznie, a przy opłacie za rok z góry 17 PLN za miesiąc. I ma oczywiście rejestry VAT i bezpośrednia wysyłkę deklaracji.

Avatar

makson

23 lipca 2018 Odpowiedz

Dla mnie właśnie nastał ten smutny moment, kiedy muszę zacząć prowadzić pełną księgowość i też właśnie skłaniam się, żeby wykupić jakiś pakiet online. Przydatne zestawienie, ale brakuje mi oferty, którą rozważam od mojego banku – https://www.ingksiegowosc.pl/ksiegowosc-pelna ? Korzystał ktoś może z ich usług księgowych? Przyznam, że posiadanie konta firmowego i księgowości w tym samym banku wygląda całkiem zachęcająco.

Avatar

Iman

20 sierpnia 2018 Odpowiedz

Korzystam z tax care. Dokumenty przesyłam bezpiecznie w chmurze, a wszystkie tematy pozostałe załatwiamy na telefon albo maila. Proste i wygodne.

Avatar

Daniel

22 sierpnia 2018 Odpowiedz

W Fakturomanii jest chyba więcej opcji – są kadry i środki trwałe jeszcze, no i obłusga wzorowa 🙂

Avatar

jelonek

25 sierpnia 2018 Odpowiedz

Tax care, mają tą przewagę, ze to nie tylko sama platforma do prowdzenia księgowości, tylko biuro rachunkowe online. Ja nie mam głowy do tego, żeby się zajmować samodzielną ksiegowością. Oprócz księgowości mają też mnóstwo pakietów dodatkowych do wyboru.

Avatar

MarianD

7 września 2018 Odpowiedz

brakuje w tym zestawieniu jeszcze bardzo rozwijajacego sie SYSTIM http://www.systim.pl

Avatar

Marek

9 marca 2020 Odpowiedz

Brakuje na liście Melpe, które umożliwia z jednego konta prowadzenie wielu firm. Polecam dla przedsiębiorców posiadających więcej niż 1 firmę!

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*