Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jak zmniejszyć ryzyko związane z ekspansją firmy?

Ekspansja firmy zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Szybki rozwój przedsiębiorstwa wymaga większych nakładów, pracowników i innych kompetencji niż to jest w przypadku działalności o mniejszej sklai. Jak sobie z tym poradzić?

Foto: YAY Foto

Największym problem dla przedsiębiorców są wahania kursowe.  Może to doprowadzić do spadku należności lub wzrostu zobowiązań. Dlatego ważne jest, aby móc śledzić na bieżąco sytuację na rynku i elastycznie reagować na zmiany.

Dzięki globalnej sieci przedsiębiorcy mogą nie tylko obserwować wahania kursów walut, ale także wymieniać środki korzystając z w pełni elektronicznej obsługi transakcji. Redakcja Bankier.pl podpowiada jak uniknąć niepotrzebnych wydatków.

Wybór właściwego kantora

Dziś nie ma konieczności pojawienia się w punkcie wymiany walut. Dzięki internetowi można zaoszczędzić bardzo dużo czasu, ale i pieniędzy. Kantory internetowe zrewolucjonizowały ten rynek. Część z nich prowadzi obrót walutami również w fizycznym świecie i korzysta z zezwolenia wydawanego przez NBP. Inne, jak np. Rkantor, Cinkciarz.pl czy Walutomat.pl, posiadają licencję krajowej instytucji płatniczej i są nadzorowane przez KNF.

Poza kantorami internetowymi przedsiębiorcy mogą jednak skorzystać także z innych opcji opierających się na internecie – platform FX oferowanych przez bank.

Zmniejsz koszty wymiany

Wymieniając środki warto zwrócić uwagę nie tylko na bieżące stawki i szerokość spreadu, ale również na możliwość indywidualnego negocjowania warunków. Pozwoli to przynieść znaczne oszczędności. Część kantorów obniża swoje stawki przy dużych transakcjach.

Pilnuj się

W ciągu dnia kursy walut mogą gwałtownie spaść lub wzrosnąć, często nawet nie wiedząc o tym ze względu na natłok obowiązków. Warto jednak wiedzieć, gdy pojawiają się okoliczności, które mogą być szansą na dodatkowe finansowe korzyści lub stanowić zagrożenie dla wyniku firmy.

Technologia pomaga

Aby przeciwdziałać nieoczekiwanym zmianom kursów, można zlecić otrzymywanie powiadomień o poruszeniach na rynku walutowym. Część kantorów pozwala na korzystanie z powiadomień SMS, które są wysyłane po osiągnięciu określonego kursu

Pełne zestawienie wszystkich porad jak nie stracić na wymianie walut dostępny jest na Bankier.pl

Bartłomiej Godziszewski
Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Tomasz96 8 lut 2018 (12:55)

Przede wszystkim trzeba podejmować odpowiedzialne decyzje, które wiążą się z możliwością straty kapitału. Warto też wyszukiwać okazji do zwiększenia zysków. Dobrym przykładem są tutaj firmy transportowe, które mogą wyszukiwać dla siebie zlecenia transportowe na https://gielda.furgonetka.pl/ W ten sposób obniża się ryzyko pustych przejazdów i straty pieniędzy.