Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Payvein – identyfikacja biometryczna

Opis projektu: Fundatorzy Payvein – Nicholas Piotrowicz i Michał Frankiewicz – rozwijają projekt płatności biometrycznych i kontroli dostępu, co stanie się realną alternatywę dla dotychczas znanych metod uwierzytelniania z szerokim zastosowaniem w handlu i finansach. W przypadku rozwiązania Payvein identyfikacja użytkowników następuje poprzez mapowanie ich struktury żył w palcu, które są tak samo unikalne jak linie papilarne lub tęczówka oka.

W tym momencie technologia już działa. Z powodzeniem przeszła pierwszy, rzeczywisty test w trakcie eventów Sunrise Festival i Sun Festival. Punkty sprzedaży Sun Festival zostały wyposażone w ponad 100 czytników. W tym czasie, w systemie zarejestrowało się przeszło kilkaset użytkowników, którzy poprzez mapowanie żył palca mogli wejść na teren imprezy oraz płacić́ bezgotówkowo w punktach gastronomicznych. W sumie dokonano ponad 1 000 biometrycznych transakcji bezgotówkowych.

W tym momencie trwają prace nam mobilnym portfelem tzw. Payvein Wallet, który umożliwi połączenie biometrii z kartą płatniczą i dokumentem tożsamości.

Branża / kategoria: commerce, inne, kultura i sztuka, płatności, sport, turystyka

Rok powstania: 2021

Skąd pomysł: Nicholas Piotrowicz i Michał Frankiewicz – twórcy Payvein, od wielu lat zawodowo zajmują się biometrią toteż posiadają w tym aspekcie szerokie kompetencje i doświadczenie. Pomysł na założenie startupu Payvein zrodził się więc w wyniku obserwacji ewolucji w kontekście identyfikacji tożsamości, w tym realizacji płatności. Dziś wiele z tych procesów realizuje się telefonem, który w bliskiej przyszłości zastąpi właśnie biometria. Niezależnie, od kilku lat rośnie również trend odnośnie ograniczenia obiegu gotówki i plastiku, co doskonale wpisuje się w zastąpienie biometrią kart debetowych, kredytowych, identyfikatorów, opasek, etc. Na dodatek, biometria to najprostsza i najwygodniejsza metoda identyfikacji klienta.

Równorzędnym powodem uruchomienia prac nad biometrią było poznanie problemów branży eventowej, gdzie zastosowanie biometrii naturalnie rozwiązałoby większość z nich.

Dla kogo: Identyfikacja biometryczna stosowana jest w branży eventowej, nieruchomościowej i handlowej. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest kontrola dostępu, płatności bezgotówkowe i identyfikacja tożsamości. Rozwiązanie Payvein doskonale sprawdzi się więc w kontekście rozliczania transakcji w obiegu zamkniętym, zastępując tradycyjne żetony, opaski RFID oraz karty prepaid, jak również w zakresie zarządzania kontrolą dostępu do wydzielonych stref.

W tym momencie Payvein pracuje obecnie nad implementacją technologii w segment mobilnych płatności w sieciach sprzedaży detalicznej, a także jako identyfikacja klienta w urzędach oraz placówkach finansowych.

Finansowanie: anioł biznesu, środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Twórcy projektu Payvein to Nicholas Piotrowicz i Michał Frankiewicz. Nicholas Piotrowicz, CEO Payvein, opracowywał strategię dla usług biometrycznej weryfikacji tożsamości w oparciu o rozpoznawanie twarzy i dokumentów tożsamości. Michał Frankiewicz, obecnie CTO Payvein, odpowiadał za projekty R&D a wcześniej, w banku Santander (dawniej BZ WBK) współpracował z Visa i MasterCard i wdrażał technologie portfeli cyfrowych i płatności mobilnych. Nad projektem Payvein pracują wspólnie od początku 2021 roku.

Konkurencja: Teoretycznie i praktycznie są to wszelkie, obecnie dostępne metody weryfikacji tożsamości, jak: odcisk palca, skan twarzy, skan tęczówki czy weryfikacja głosem.

Konkretne firmy to Payeye (Polska), Biosec.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Naszym najbliższym celem jest ukończenie prac nad mobilnym portfelem tzw. Payvein Wallet, który umożliwi połączenie biometrii z kartą płatniczą i dokumentem tożsamości. Ponadto, zaplanowaliśmy prace rozwojowe nad dedykowanym terminalem płatniczym dla branży retail, a także integracją technologii Payvein z urządzeniami vendingowymi oraz bramkami wejścia/wyjścia.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Payvein – identyfikacja biometryczna

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Juli_a 9 lip 2023 (23:11)

Mam na imię Julia i reprezentuję firmę finansową CapitalKo w Polsce.
Finansujemy małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce w formie pożyczek i inwestycji na rozwój firmy oraz pomagamy firmom szybciej się rozwijać i skalować. Jesteśmy gotowi udzielać pożyczek firmom na okresy od 3 do 18 miesięcy w kwotach od 3 000 EUR do 300 000 EUR. Nasza oferta jest bardzo korzystna w porównaniu z innymi ofertami rynkowymi, ponieważ udzielamy decyzję kredytową w ciągu kilku godzin, a czasami nawet w ciągu kilku minut i nasz proces aplikacyjny jest bardzo łatwy i prosty w porównaniu na przykład z procesem aplikacyjnym w banku.

Dzięki dodatkowemu finansowaniu małe i średnie firmy będą mogły kupować zapasy i towary, rozszerzać kampanie marketingowe, zatrudniać nowych pracowników, otwierać nowe przedstawicielstwa i realizować wiele innych pomysłów biznesowych.

Wszystkie informacje [email protected]