Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

10 najciekawszych pomysłów na biznes miesiąca

Ostatni miesiąc obfitował w wiele innowacyjnych pomysłów. Od aplikacji diagnozującej stan samochodu po latarkę, która czerpie energię z wody. Wiele z nich może być inpsiracją do własnych przedsięwzięć dla osób szukających swojej niszy. Oto subiektywny przegląd 10 najciekawszych idei ostatniego miesiąca.

1. BlinkLight

BlinkLight jest to pasek z lampkami LEDowymi. Stanowi on alternatywę dla tradycyjnych kamizelek odblaskowym. Jednak w trakcie jazdy na rowerze, późną porą,  sprawia, że cyklista staje się znacznie bardzie widoczny. Dodatkową funkcją jest pojawianie się komunikatów świetlnych, które wskazują kierunek jazdy. Dzięki temu inni użytkownicy dróg wcześniej zostaną ostrzeżeni przed potencjalną zmianą kierunku. Jednak aby to zadziałało, trzeba wcześniej ustawić trasę w aplikacji mobilnej. W przeciwnym razie będzie ona tylko świecić stałym światłem.

2. Cleanty V2


Gdy nie jesteśmy w stanie doczyścić trudno dostępnych miejsc z pomocą przychodzi Cleanty V2.  Urządzenie wykorzystuje silne światło UVC w celu zabicia bakterii i zarazków, sterylizując powierzchnię w kilka sekund. Cleanty V2 jest w rozmiarze  kieszonkowym i według pomysłodawców może usunąć do 99,9 % bakterii na dowolnej powierzchni.

3. Uniqlo

Automaty, które sprzedają odzież marki Uniqlo mają niecałe 2 metry i będą wyposażone w ekran dotykowy, umożliwiający użytkownikowi przeglądanie stylów, kolorów i rozmiarów. Po dokonaniu zakupu, będziemy mogli odebrać ubranie z automatu. Marka zapewnia, że zakupiony w ten sposób towar można zwrócić pocztą lub w najbliższym stacjonarnym sklepie.

4. OBDeleven


Jest to urządzenie diagnostyczne, które współpracuje z dowolnym pojazdem. Stanowi alternatywę do odwiedzin mechanika. Wystarczy podłączyć urządzenie do wtyczki OBD-II (znajdująca się w większości pojazdów) i za pośrednictwem smartfona, można zobaczyć co dzieje się z autem bezpośrednio z panelu pokładowego.

5. Tayble


Aplikacja, której celem jest wizytę w restauracji. Teraz wystarczy, aby zobaczyć za pomocą smartfona czy znajdzie się miejsce dla konkretnej grupy osób. Dodatkowo, jeszcze za nim przyjdziemy możemy sprawdzić menu i zamówić jedzenie. Gdy już pojawimy się w restauracji będzie czekać gotowe ciepłe jedzenie. Kolejną innowacją jest forma płatności. Nie ma konieczności już czekać na kelnera, aż przyniesie rachunek. Wszystko można opłacić jednym kliknięciem w aplikacji. Tayble znacząco ułatwia nie tylko wizytę gościom, ale również usprawnia pracę restauracji. Dzięki czemu będzie mogła osiągać jeszcze większe przychody.

6. Glow


Jest to małe urządzenie, którego głównym zadaniem jest śledzenie poziomu zużycia energii w domu.  W momencie, gdy Glow wykryje nieefektywne wykorzystywanie energii świeci się na czerwono. Dodatkowo na telefonie pojawia się komunikat, gdzie został zlokalizowany problem. Gdy osiągany jest maksymalny poziom efektywnego wykorzystywania, Glow świeci się na zielono. Urządzenie pozwala na uzyskanie dużych oszczędności.

7. Hydralight


Latarka, która czerpie energię z wody. Wykorzystuje słoną wodę do zasilania jej ogniw elektrycznych, dzięki czemu jest idealna na wędrówki do miejsc gdzie nie ma dostępu do prądu. Energia elektryczna czerpana z tego źródła zapewni światło do 250 godzin. Dodatkową funkcją jest wejście USB, które pozwala naładować np. telefon.

8. Neon


Neon stosuje technologię geolokalizacji, która pozwala znaleźć znajomych, którzy również korzystają z tej aplikacji. Dodatkowymi funkcją tego rozwiązania jest możliwość oznaczania miejsc dzięki temu z łatwością będzie można spotkać się ze znajomymi np. na wspólny obiad lub imprezę. Technologię geolokalizacji jest wykorzystywana w wielu aplikacjach(m.in. Snapchat), ale tym co zdaniem twórców wyróżnia Neon to możliwość tworzenia np. wirtualnych drogowskazów. W miejscu bardzo zatłoczonym wystarczy na aplikacji wybrać konkretną osobę, a wirtualna strzałka wskaże dokładną lokalizację.

9. BACtrack Vio


Nowoczesny alkomat, który poinformuje ile alkoholu znajduje się w wydmuchiwanym powietrzu. Dodatkowo, dzięki połączeniu za pomocą Bluetooth, na smartfonie można poznać przybliżony czas kiedy będzie można usiaść za kierownicą. Urządzenie jest wykonane w formie breloka, dzięki czemu można go podpiąć pod klucze samochodowe.

10. Pasek INIE


Pasek pozwala na dokładne pomiary podstawowych funkcji organizmu i monitoring stanu zdrowia. Jego główną zaletą jest możliwość ciągłego noszenia, dzięki bardzo eleganckiemu wykonaniu. W przypadku jakichkolwiek problemów z naszym zdrowiem, zostaniemy o tym poinformowani na smartfonie. Ponadto urządzenie mobilizuje do uprawiania sportu. Przeczytaj więcej o niezwykłych pomysłach w naszym katalogu pomysłów na biznes. Sprawdź!

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
koniu 25 wrz 2017 (18:12)

No tak radio z auxem to wbrew pozorom dobre wyjście przy obecnej akcji z problemami bluetooth