Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

10 najciekawszych start-upów z Japonii

Japonia to kraj, który jest symbolem innowacji i nowych technologii. W kraju kwitnącej wiśni powstały firmy i produkty, które z powodzeniem radzą sobie na globalnym rynku. Oto lista 10 najciekawszych japońskich start-upów.

JustInCase

Foto: YAY Foto

Stworzyli oni ofertę ubezpieczeniową dla właścicieli urządzeń elektronicznych. Dzięki specjalnej aplikacji mogą zarejestrować uszkodzone urządzenia w ciągu 90 sekund. Dodatkowo, usługa jest dość tania – od 2$ do 5$ za miesiąc.
Pomimo, że zadebiutowali w grudniu rok temu, to już dziś zyskali ogromną popularność w Japonii.

Meleap

Foto: YouTube

Japoński start-up tworzy gry w oparciu o technologię AR. Dodatkowo zajmuje się tworzeniem miejsc, gdzie gracze mogą się spotykać i przeprowadzać wspólne rozgrywki. W tym momencie takich miejsc jest kilka w całej Japonii, ale według zapowiedzi twórców ma ich powstać więcej.

Hideout Cluz

Foto: hideoutclub.jp

Za 13 $ miesięcznie, można zostać członkiem aplikacji Hideout Club. W zamian za to, przysługuje użytkownikowi jeden darmowy drink dziennie, który można uzyskać w około 80 lokalizacjach w sercu Tokio. Początkowo start-up skupił się tylko na entuzjastach Whisky, jednak od pewnego czasu w ofercie dostępne są również inne rodzaje alkoholi. Ciekawe czy w Polsce taki biznes byłby opłacalny?

D Free

Foto: YouTube

Start-up Triple W jest twórcą D Free. Pomaga ona w wykryciu wszelkich niepokojących zmian w jelitach. Urządzenie powstało przede wszystkim z myślą o starzejącej się populacji Japonii. Dzięki temu będą mogli znacznie wcześniej zareagować na potencjalne groźne problemy zdrowotne.

Learnie

Foto: learnie-inc.com

Jest to aplikacja do nauki języka angielskiego, przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych.  Twórcy postanowili skupić się na nauce w grupach z udziałem native speakerów, jednak wszystko odbywa się drogą elektroniczną.
Mimo krótkiej działalności (od kilku miesięcy) w październiku start-up osiągnął zysk na poziomie 480 000 $!

Famm

Foto: famm.us

Start-up stworzył profesjonalny kalendarz dla rodziców. Wszystko jednak zaczyna się rok wcześniej. Za pomocą specjalnej aplikacji, młodzi rodzice wykonują co miesiąc, co najmniej jedno zdjęcie swojemu dziecku. Dzięki temu można otrzymać kalendarz opatrzony zdjęciami oraz powspominać jak dziecko wyglądało dokładnie rok wcześniej.

Agrimedia

Foto: Agrimedia.jp

Start-up jest „mostem” łączącym ludzi mieszkających w miastach i na wsi. Dzięki stworzonej przez nich aplikacji, ludzie z miast mogą kupować artykułu spożywcze, pochodzące bezpośrednio od rolnika.

Yoropay

Foto: Yoropay.jp

Kto nie miał problemu ze ściągnięciem należności od swoich znajomych? Japoński start-up Yoropay postanowił rozwiązać ten problem. Aplikacja wykorzystuje najprostsze techniki księgowości. Wystarczy wpisać kto jest dłużny, ile oraz za co. Wtedy dłużnik otrzyma informację o swoim zobowiązaniu. Ponadto aplikacja będzie przypominać o długach, dopóki nie zostaną uregulowane. Do aplikacji można również podłączyć swoją kartę płatniczą, dzięki której  można jednym przyciskiem oddać pożyczone pieniądze.

MJI

Foto: Youtube

To inteligentny robot znacząco różniący się od Alexa czy popularnej Cortany – jest bardziej ludzki. Przekaże wszystkie ważne informacje, przykładowo: aktualną pogodę, czas trwania snu itp. Dodatkową funkcją jest również możliwość zarządzania własnym domem. Dzięki czemu rano może z łatwością przygotować świeżą kawę.

Hachitama

Foto: hachitama.stores.jp

Jest to rozwiązanie dla domowych zwierzaków. Dzięki niemu właściciele mogą na bieżąco sprawdzić co aktualnie porabiają lub nakarmić je, jednym przyciskiem na swoim telefonie.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.