Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

8 ciekawych pomysłów na restaurację lub kawiarnię

Według raportu „Polska na talerzu” przeprowadzonego przez sieć Makro, aż 64 % Polaków stołuje się poza domem. Stanowi to wzrost o 3 punkty procentowe względem ubiegłego roku. Jednocześnie wartość tego rynku w Polsce wzrosła do 28 mld zł. Gastronomia to więc branża, która przyciąga kolejnych przedsiębiorców z różnymi pomysłami wykrojenia z niej swojego kawałka tortu. Redakcja MamBiznes.pl przybliża 8 ciekawych pomysłów na biznes w gastronomii.

Hospitalis

Jak sama nazwa wskazuje jest to restauracja szpitalna. Wystrój bardzo przypomina jedną z sal w szpitalu. Klient wciela się w rolę pacjenta, a lekarstwami są przeróżne potrawy podawane przez pielęgniarki

FoodInk

Nie tak dawno pisaliśmy o urządzeniu, które drukuje naleśniki. Natomiast od niedawna natomiast jest już pierwsza restauracja, która wykorzystuje technologię druku 3D w tworzeniu swoich posiłków. Praca ludzi została ograniczona tutaj do minimum.

Bajkowe

Restauracje i kawiarnie oparte na fabułach baśni i bajek pojawiają się coraz częściej. Dzięki temu możemy odwiedzić np. Hogwart czy też krainę Hobbita i spróbować specjałów opisanych w tych dziełach.

 

Kocia kawiarnia

Źródło: Forum/ Bogdan Krezel

Idealne miejsce dla miłośników kotów. To jedyny lokal, gdzie można pobawić się z kotami, ale również zjeść smaczny posiłek.

Lodowy bar

W okresie letnim, gdy na zewnątrz są upały, byłoby to idealne miejsce. Cały wystrój takiego miejsca jest wykonany z lodu, a w pomieszczeniu utrzymywana jest ujemna temperatura. Napoje zaś są podawane w lodowych szklankach. Lodową restauracją można odwiedzić m.in. w Dubaju –  jednym z najgorętszych miast na Ziemi.

La Dolca

Jest to owocowa restauracja w pełnym znaczeniu tego słowa. Całe wystrój przypomina owocowy sad. Wszystkie potrawy z menu lokalu zawierają oczywiście owoce.

Ziferblat

W tych miejscach powiedzenie „Czas to pieniądz” nabiera w pełni prawdziwego znaczenia. Otóż tam nie płacimy za konkretne potrawy, a za czas spędzony w niej. Jedynym warunkiem jest zakaz brania jedzenia na wynos.

Dark Restaurant

Zazwyczaj lubimy widzieć co spożywamy. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku Dark Restaurant.  W restauracji panuje całkowita ciemność. A goście mogą posługiwać się wszystkimi zmysłami oprócz wzroku. Takie lokale działają już także w Polsce. Przeczytaj także o innych niezwykłych pomysłach. Przeglądaj bazę pomysłów tutaj.

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
saraxx 5 mar 2018 (18:32)

Kocia kawiarnia to świetny pomysł ! :)

________________________________
http://www.mojegastro.pl/o-nas/