8 ciekawych pomysłów na restaurację lub kawiarnię

Według raportu „Polska na talerzu” przeprowadzonego przez sieć Makro, aż 64 % Polaków stołuje się poza domem. Stanowi to wzrost o 3 punkty procentowe względem ubiegłego roku. Jednocześnie wartość tego rynku w Polsce wzrosła do 28 mld zł. Gastronomia to więc branża, która przyciąga kolejnych przedsiębiorców z różnymi pomysłami wykrojenia z niej swojego kawałka tortu. Redakcja MamBiznes.pl przybliża 8 ciekawych pomysłów na biznes w gastronomii.

Hospitalis

Jak sama nazwa wskazuje jest to restauracja szpitalna. Wystrój bardzo przypomina jedną z sal w szpitalu. Klient wciela się w rolę pacjenta, a lekarstwami są przeróżne potrawy podawane przez pielęgniarki

FoodInk

Nie tak dawno pisaliśmy o urządzeniu, które drukuje naleśniki. Natomiast od niedawna natomiast jest już pierwsza restauracja, która wykorzystuje technologię druku 3D w tworzeniu swoich posiłków. Praca ludzi została ograniczona tutaj do minimum.

Bajkowe

Restauracje i kawiarnie oparte na fabułach baśni i bajek pojawiają się coraz częściej. Dzięki temu możemy odwiedzić np. Hogwart czy też krainę Hobbita i spróbować specjałów opisanych w tych dziełach.

 

Kocia kawiarnia

Źródło: Forum/ Bogdan Krezel

Idealne miejsce dla miłośników kotów. To jedyny lokal, gdzie można pobawić się z kotami, ale również zjeść smaczny posiłek.

Lodowy bar

W okresie letnim, gdy na zewnątrz są upały, byłoby to idealne miejsce. Cały wystrój takiego miejsca jest wykonany z lodu, a w pomieszczeniu utrzymywana jest ujemna temperatura. Napoje zaś są podawane w lodowych szklankach. Lodową restauracją można odwiedzić m.in. w Dubaju –  jednym z najgorętszych miast na Ziemi.

La Dolca

Jest to owocowa restauracja w pełnym znaczeniu tego słowa. Całe wystrój przypomina owocowy sad. Wszystkie potrawy z menu lokalu zawierają oczywiście owoce.

Ziferblat

W tych miejscach powiedzenie „Czas to pieniądz” nabiera w pełni prawdziwego znaczenia. Otóż tam nie płacimy za konkretne potrawy, a za czas spędzony w niej. Jedynym warunkiem jest zakaz brania jedzenia na wynos.

Dark Restaurant

Zazwyczaj lubimy widzieć co spożywamy. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku Dark Restaurant.  W restauracji panuje całkowita ciemność. A goście mogą posługiwać się wszystkimi zmysłami oprócz wzroku. Takie lokale działają już także w Polsce. Przeczytaj także o innych niezwykłych pomysłach. Przeglądaj bazę pomysłów tutaj.

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

antona

19 lutego 2018 Odpowiedz

kocia kawiarnia zawsze jest dobrą opcją! ja bardzo lubię tę w Katowicach 😉

____________________________
zarządzanie w gastronomii
http://gastro.pl/nowoczesne-zarzadzanie-gastronomii-sposob-skrocic-czas-obslugi-klienta/

Avatar

saraxx

5 marca 2018 Odpowiedz

Kocia kawiarnia to świetny pomysł ! 🙂

________________________________
http://www.mojegastro.pl/o-nas/

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*