Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

11 pomysłów na zarobek na kryptowalutach

Kryptowaluty mają swoje 5 minut. Rośnie liczba inwestujących w cyfrowe waluty, ale także firm, które próbują popłynąć na tej rynkowej fali. Co kilka dni pojawiają się innowacyjne pomysły, jak zarobić na utrzymującej się popularności Bitcoinów i pozostałych. Redakcja MamBiznes.pl przygotowała subkietywny przegląd 11 najciekawszych pomysłów na biznes w obszarze kryptowalut.

Kryptowaluty, waluty cyfrowe to po prostu algorytmy kryptograficzne, które w bezpieczny, a przede wszystkim zdecentralizowany sposób rejestrują jednostki danej waluty, ich wydobywanie oraz zmiany stanów posiadania. Mimo zaledwie kilku lat istnienia na rynku odnalazły już swoje zastosowanie w wielu branżach. To z kolei spowodowało, że liczba start-upów w obszarze kryptowalut stale rośnie. Oto 11 przykładów takich biznesów.

Aplikacje płatnicze

Foto: YAY Foto

Wciąż największym problem jest mała dostępność miejsc, w których można płacić w kryptowalucie. Dzięki pojawiającym się nowym aplikacjom, płatność tą metodą staje się coraz bardziej dostępna i prosta. Wpływa to na szybszy rozwój całej branży związanej z kryptowalutami.

Pożyczki w kryptowalucie

Start-up z Berlina stworzył platformę pożyczek społecznościowych opartych na bitcoinie.  Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie finansowania projektów wykorzystując kryptowaluty. Ta forma pożyczki jest znacznie łatwiejsza do uzyskania, niż pochodząca z banku.

Blogi, książki, warsztaty

Dla inwestorów brak wiedzy o kryptowalutach może dużo kosztować. Dlatego konieczne jest ciągłe doszkalanie się zarówno poprzez uczestnictwo w warsztatach jak i przeglądanie branżowych blogów oraz książek. Jest to idealny biznes dla osób, które już posiadają doświadczenie na tym rynku.

Portfel bitcoinowy

ledgerwallet.com

Francuski start-up Ledger zaoferował swoim klientom portfel, który kształtem przypomina pen drivea. Stanowi on bezpieczniejszą alternatywę od aplikacji dostępnych na smartfony. Służy głównie do odbierania i przesyłania kryptowalut.

Giełda

Miejsce do wymiany kryptowalut jest niezbędne do funkcjonowania całego rynku.Z racji braku regulacji rynku, nie są wymagane zezwolenia.  Jednak pomimo tego rozpoczynając ten biznes koniecznie jest posiadania specjalistycznej wiedzy. Główną zaletą takiego pomysłu na biznes jest mała konkurencja.

Crowdfunding bitcoinowy

Wraz ze wzrostem zainteresowania kryptowalutami pojawiają się nowe możliwości ich wykorzystania. Od jakiegoś czasu zaczęły powstawać  pierwsze platformy crowdfundingowe oparte tylko na bitcoinie. Ich funkcjonowanie jest bardzo zbliżone do tradycyjnych platform crowdfundingowych jak Kickstarter czy Indiegogo.

Aplikacje analityczne

Start-upów w tej dziedzinie jest bardzo dużo. Wynika to z zapotrzebowania inwestorów na aplikacje, które pomogą im zebrać wszystkie potrzebne analizy. Dzięki temu mogą zarządzać swoim portfelem kryptowalut. Jednak wciąż znajdzie się miejsce dla kolejnych innowacyjnych rozwiązań, które uproszczą pracę inwestorom.

Kantory

Foto: YAY Foto

Umożliwiają bardzo szybką wymianę tradycyjnej waluty na kryptowaluty, najczęściej Bitcoin. Kantor jest znacznie łatwiejszy w zarządzaniu niż własna giełda. Z racji wzrastającej popularności kryptowalut, zapotrzebowanie na wymianę będzie wciąż rosło.

Zabezpieczanie transakcji

Bezpieczeństwo przy dokonywaniu transakcji za pomocą kryptowalut jest niezwykle istotne. Na rynku pojawiają się pierwsze strart-upy, które tworzą technologie, pozwalające je zabezpieczyć.

Loteria

Trueflip to  biznes pochodzący z Kostaryki. Jego pomysłodawca stworzył loterię, w której gra się kryptowalutami. Rozgrywka odbywa się codziennie, a losowanie odbywa się za pomocą specjalnego algorytmu. Aby uczestniczyć w loterii, konieczne jest wpłacenie kapitału początkowego. Suma zgromadzonych wpłat jest nagrodą dla zwycięzcy.

Doradztwo

Foto: Ingimage

Biznes idealny dla osób, którzy są specjalistami w obszarze kryptowalut. Pomagają często w podejmowaniu ważnych decyzji inwestorom. Doradztwo może być prowadzone bezpośrednio lub online. Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Monika22 30 lip 2018 (13:33)

Hej, sama od pewnego czasu interesuje się kryptowalutami. Jestem początkująca w tym temacie, ale uważam, że inwestowanie w kryptowaluty wymaga podejmowania pewnego ryzyka. Jak z grą na giełdzie. Można zyskać, ale można też dużo stracić w krótkim czasie. Wszystko zależy od aktualnych cen kryptowalut na rynku. Na początek dobrze jest inwestować małe kwoty i potem stopniowo zwiększać.