Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

10 najszybciej rosnących start-upów z branży spożywczej w USA

Biznes związany z żywnością nie należy do najprostszych, jednak część młodych firm odnosi duży sukces rynkowy. Serwis Inc.com przygotował zestawienie najszybciej rosnących start-upów z branży spożywczej w Stanach Zjednoczonych.

  1. Brightfarms

Foto: brightfarms.com

Dzięki innowacyjnej formie zarządzania, udało im się obniżyć znacząco koszty przy uprawie warzyw. Nie przyczyniło się to jednak do pogorszenia jakości oferowanej usługi. W 2016 roku start-up osiągnął przychody na poziomie 6 mln $. Oznacza to wzrost o 1 812 % względem 2013 roku – początkowego okresu działalności firmy.

  1. Boba Guys

Foto: bobaguys.com

Zaczynali z małym stoiskiem w jednej z galerii handlowej, sprzedając herbatę z owocowymi kulkami. W bardzo krótkim czasie, klienci pokochali produkt oferowany przez tą firmę. Dzięki temu w 2016 roku osiągnęli przychód na poziomie 3 mln $, co było równoznaczne ze wzrostem o 1 887 % względem 2013 roku.

  1. LifeAid Beverage Company

Foto: lifeaidbevco.eu

Jest to kalifornijski start-up oferujący napoje odżywcze dla sportowców, ale również napoje energetyczne. W 2016 uzyskali przychód na poziomie 12 mln $, rosnąc o 1 902 % względem 2013 roku.

  1. JC’s

Foto: ilovejc.com

Stworzyli oni mrożone ciastka, które pokochali Amerykanie. Dzięki tak dużej sprzedaży, ich przychód osiągnął poziom 5,25 mln $. Oznaczało to wzrost, aż o 2 833 % względem 2013 roku.

  1. Factor 75

Foto: factor75.com

W przygotowywanych produktach nie używają glutenu, soji, cukru, GMO, słodzików, antybiotyków czy też hormonów.  Jednocześnie trafiając w światowy trend spożywania zdrowej żywności, osiągnęli przychód, który wzrósł o 2 938 % do poziomu 6 mln $ w 2016 roku względem 2013.

  1. Brazi Bites

Foto: brazibites.com

Brazylijskie chlebki serowe posmakowały wielu ludziom. Dlatego Amerykańska firma Brazi Bites postanowiła sprzedawać je również w USA. Dzięki temu osiągnęli przychód na poziomie ok. 8,5 mln $ w 2016 roku, rosnąc o 4 554 % względem 2013.

  1. Chef’s Cut Real Jerky

Foto: chefscutrealjerky.com

Zaczynali jako sprzedawcy przekąsek dla golfistów. Jednak w bardzo krótkim czasie rozszerzyli grono swoich odbiorców. Dzięki czemu udało im się osiągnąć wzrost  przychodu o 5 669 % względem 2013 roku, osiągając poziom 25,8 mln $ w 2016.

  1. Dyla

Foto: sturdrinks.com; fortocoffee.com

Ten start-up w swojej ofercie ma dwa główne produkty. Pierwszym z nich jest kawa, z podwójną ilością kofeiny. Drugi z kolei to napoje owocowe z przyprawami. Dzięki temu osiągnęli przychód na poziomie 9,7 mln $, ze wzrostem wynoszącym 6 633 % względem 2013 roku.

  1. Single Serve Bevarage Distribution

Foto: ssbdistribution.com

Ten start-up oferuje kapsułki z gorącymi napojami. To sprawiło, że w przeciągu ostatnich trzech lat, przychód wzrósł o 13 739 % do poziomu 16 mln $.

  1. Halo Top Creamery

Foto: Facebook.com/HaloTop

Produkują oni lody o bardzo niskiej zawartości kalorii oferując takie smaki jak: tort urodzinowy, płatki śniadaniowe. Dzięki temu Halo Top znalazło się na szczycie listy start-upów z najwyższym wzrostem, który wyniósł 20 944 % względem 2013 roku, generując przychód na poziomie 48,3 mln $.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.