Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

23 tys. zł dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Pomysłodawcy dostaną także 1600 zł co miesiąc

Wybrano 32 pomysły na biznes, które zostały rekomendowane do przyznania finansowego wsparcia na założenie własnej firmy w ramach programu Grant na start. Uczestnicy inicjatywy mogą liczyć na 23 tys. zł dotacji oraz wypłacane co miesiąc 1600 zł świadczenia pomostowego.

Foto: FORUM/ Maciej Biedrzycki

Z nadesłanych blisko 40 biznesplanów organizatorzy, a więc Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego wyłoniła te projekty, które pozwolą pomysłodawcom zamienić bezrobocie na samozatrudnienie.

Dotacje dla bezrobotnych na założenie firmy

Grant na start to przedsięwzięcie realizowane w ramach poddziałania VIII.3.1 „Wsparcie przedsiębiorczości w formach bezzwrotnych” na terenie województwa łódzkiego. Osoby bezrobotne, które w tym regionie myślą o założeniu działalności gospodarczej mogą wnioskować o jednorazową dotację oraz wsparcie pomostowe. Maksymalna kwota pojedynczego wsparcia na rozpoczęcie własnego biznesu wynosi 23 050 zł. Oprócz jednorazowego zastrzyku gotówki młody przedsiębiorca otrzymuje co miesiąc przez okres jednego roku kwotę 1600 zł świadczenia pomostowego. Wsparcie ma pomóc młodej firmie na starcie, dać poczucie bezpieczeństwa oraz środki na pokrycie bieżących wydatków takich jak: składki ZUS czy wynajem lokalu.

Zainteresowanie programem wyraziło liczne grono bezrobotnych, którzy nadesłali swoje pomysły na biznes. Ostatecznie na liście szczęśliwców, którzy otrzymają pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej znalazło się 32 osób. – Informujemy, że Komisja Oceny Wniosków (KOW) zakończyła prace związane z oceną biznesplanów w ramach II edycji projektu „Grant na start”. Zgodnie z Regulaminem przyznawania środków na rozwój przedsiębiorczości w ramach projektu „Grant na start” osoby, które nie uzyskały rekomendacji do otrzymania wsparcia mają prawo do złożenia odwołania – napisali organizatorzy w komunikacie. Lista projektów z pozytywną rekomendacją do pozyskania wsparcia dostępna jest tutaj.

Dla kogo dotacja i świadczenie pomostowe

Aby wziąć udział w inicjatywie osoba zainteresowana programem musiała być zarejestrowana jako bezrobotna na terenie województwa łódzkiego. Organizatorzy wyodrębnili kilka grup bezrobotnych, którzy mogli pozyskać finansowanie, aby przejść na samozatrudnienie. Swoje biznesplany nadsyłały:

1. Bezrobotni w wieku powyżej 30 lat, chcący rozpocząć działalność gospodarczą, będący w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy i spełniający przynajmniej jeden z niżej wymienionych warunków:
– osoby w wieku 50 lat i więcej,
– osoby długotrwale bezrobotne,
– osoby z niepełnosprawnościami,
– kobiety,
osoby o niskich kwalifikacjach.
2. Bezrobotni mężczyźni w wieku 30-49 lat, którzy nie należą do grup wymienionych powyżej (udział tej grupy nie przekroczy 20% ogólnej liczby os. bezrobotnych objętych wsparciem).

Jakie pomysły otrzymały wsparcie

Do tej pory odbyły się dwie z trzech planowanych edycji, w których w sumie swój pierwszy biznes ma rozpocząć 96 osób. Pula środków przeznaczona na ten cel wynosi 2,2 mln zł. W przeprowadzonych naborach wsparcie uzyskały takie pomysł jak: , nauka gry na instrumentach, cukiernia, usługa autolawety wytwarzanie i montaż mebli, produkcja mydła naturalnego, nauka jazdy konnej czy wypożyczalnia sprzętu budowlanego. Bezrobotni zainteresowani udziałem w programie mogą wziąć udział w ostatnim naborze. Jego dokładny termin nie jest jeszcze znany. Informacji w tej sprawie osoby zainteresowane muszą szukać na stronach inicjatywy.

Grant na start – najważniejsze informacje:

– Cel: aktywizacja osób bezrobotnych myślących o założeniu firmy

– Maksymalne wsparcie: 23050 zł dotacji

– Świadczenie pomostowe: 1600 zł wypłacane przez 12 miesięcy

– Miejsce prowadzenia działalności: osoby zamieszkujące województwo łódzkie

– Organizator: Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego

Przeczytaj także:

Sprawdź także,  jakie oferty kredytów firmowych przygotowały banki.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Claudia204 17 kwi 2021 (10:08)

Witam i witam w Spotcap Global Financial Services, Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemką i oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe

Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | [email protected] | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

Przyznaję, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem.Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny

Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz

Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | [email protected] | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i natychmiast się z Tobą skontaktujemy

Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach !!