Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

9 osób, które zarobiły swój pierwszy milion będąc nastolatkami

Jak zarobić przysłowiowy pierwszy milion? To pytanie zadaje sobie wiele osób rozpoczynających przygodę z biznesem. Niektórym ta sztuka udała się, gdy mieli jeszcze naście lat. Przedstawiamy 9 osób, które zostały milionerami nie mając jeszcze 20 lat.

Jordan Maron

Źródło: Instagram

Jeden z najsłynniejszych YouTuberów na świecie. Amerykanin założył swój kanał w wieku 18 lat. Jego pomysł na biznes był bardzo prosty. Postanowił grać w Call of Duty, ale nie jak do tej pory prywatnie, a publicznie. Dzięki temu udało mu się połączyć przyjemne z pożytecznym. To sprawiło, że zyskał miliony subskrybentów. Jego majątek szacowany jest na 3,2 mln dolarów.

Nick D’Aloisio

Źródło: FORUM

Jest samoukiem programowania. Wszystko zaczęło się w wieku 12 lat, gdy zaczął tworzyć pierwsze aplikacje. Jednak jego największym sukcesem okazała się aplikacja Summly. Stworzył ją w wieku zaledwie 15 lat. Jej głównym zadaniem jest wyciąganie najważniejszych informacji z całego artykułu, tak aby odbiorca dostał skondensowaną treść w formie streszczenia. Ogromny sukces aplikacji przyciągnął giganta internetowego Yahoo!, który kupił ją za 30 milionów dolarów. Teraz ma już następne pomysły.

Fraser Doherty

Źródło: Twitter

Szkot Fraser Doherty, zafascynowany produkowanymi przez jego babcię przetworami, postanowił sprzedawać własne – mając zaledwie 14 lat. Zamówień przybywało w takim tempie, że pewnym momencie musiał zdecydować – biznes czy szkoła. Wkrótce udało mu się podpisać umowę z siecią delikatesów Waitrose.  Pozwoliło to na pokonanie gigantów tej branży. Jego majątek jest szacowany na 2 mln dolarów.

Ashley Qualls

W wieku 17 lat udało jej się zarobić pierwszy milion jednak pierwsze pieniądze zaczęła zarabiać już znacznie wcześniej. Jako 9 latka rozpoczęła naukę projektowania stron. Dwa lata później zaczęła tworzyć bezpłatne szablony do serwisu MySpace.com. Były one dostępne na jej stronie Whateverlife.com, którą stworzyła w wieku 14 lat. Pieniądze na jej konto zaczęły wpływać wraz z wprowadzeniem opłat za szablony. Jej majątek szacowany jest na 15 milionów dolarów.

Cameron Johnson

Źródło: cameronjohnson.com

Już w bardzo młodym wieku wykazywał się nosem do biznesu. W wieku zaledwie 5 lat zaczął sprzedawać warzywa, chodząc od domu do domu. W wieku 9 lat założył już pierwszą firmę – Cheers and Tears.  3 lata póżniej wykorzystał popularność Beanie Babies, sprzedając je dużych ilościach. Pozwoliło mu to już wtedy uzyskac znaczne środki finansowe, które przeznaczył na założenie My EZ Mail oraz SurfingPrizes.com. W wieku 15 lat, jego miesięczny przychód wynosił około 400 tys. dolarów.

Mateusz Mach

Źródło: Bankier.pl

Pierwsze pieniądze udało mu się zarobić, zakładając forum historyczne. Był to okres pomiędzy piątą, a szóstą klasa szkoły podstawowej. Kilka lat później, mając zaledwie 17 lat, stworzył aplikację, która pomaga osobom niesłyszącym – FiveApp. O tym rozwiązaniu zrobiło się bardzo głośno, powodując bardzo duże zainteresowanie ze strony inwestorów. Jego majątek przekroczył już milion złotych.

Sean Belnick

Źródło: Retireat21.com

Mając zaledwie 14 lat, zainwestował swoje 500 dolarów i rozpoczął sprzedaż krzeseł biurowych przez stronę BizChair.com. Pomysł był naturalną konsekwencją tego, że w jego rodzinie były osoby zajmujące się produkcją mebli. W wieku 16 lat jego majątek przekroczył 1 milion dolarów.

Julieth Brindak

Źródło: Facebook

W wieku 16 lat stworzyła portal społecznościowy dla nastolatkOdwiedzało go ponad 10 milionów osób, każdego miesiąca. Sukces start-upa nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony rodziny. Dodatkową zaletą okazało się, posiadane doświadczenie biznesowe jej rodziców, którzy pomogli w prowadzeniu własnej firmy.

Catherine i David Cook

Źródło: nj.com

Rodzeństwo w wieku odpowiednio 15 i 16 lat założyło portal społecznościowy myYearbook.com. Jego forma była dość podobna do dzisiejszego Facebooka. Również służył do kontaktu ze znajomymi i dzielenia się treściami. Rodzeństwo sprzedało go w 2011 roku za kwotę ponad 100 mln dolarów stając się jednymi z najbogatszych nastolatków na ziemi. Przeczytaj o innych nastolatkach biznesmenach:

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
asd 19 paź 2017 (14:19)

ok, ale co oni produkują dla świata?