Jako 17-latek sprzedał swój biznes globalnemu gigantowi. Teraz ma nowy pomysł

Młody przedsiębiorca, który kilka lat temu sprzedał koncernowi Yahoo swój projekt ma nowy pomysł na biznes.

Nick D’Aloisio, Fot. REUTERS/Suzanne Plunkett / FORUM

Mowa o Nicku D’Alosio, który według medialnych doniesień za aplikację Summly zainkasował kwotę oscylującą wokół 30 mln dolarów. Do transakcji doszło w 2013 roku, a cały świat dowiedział się wówczas o 17 –latku, którego pomysłem zainteresował się internetowy gigant. Młodzieńca okrzyknięto wówczas jednym z najmłodszych milionerów na ziemi, który do majątku doszedł samodzielnie.

Po 4 latach Alosio powraca z nowym projektem, na który jak informuje Techcrunch pozyskał inwestora. Urodzony w Londynie programista wspólnie z Tomasem Halgasem stworzył aplikację kojarzącą osoby mające jakieś pytanie z ekspertem w danej branży. Odpowiedzi udzielane są za pośrednictwem czata, a osoby odpowiadające otrzymują za to wynagrodzenie. Projekt realizowany jest w ramach założonej przez Nicka oraz Tomasa firmy Sphere Knowledge. Według portalu Techcrunch pomysłodawcy aplikacji pozyskali na jej rozwój 11,8 mln dolarów. Przeczytaj także na MamBiznes.pl:

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Komentarze

lockvestor

10 października 2017 Odpowiedz

Po co szuka inwestora na nowy projekt skoro zarobił 30 mln USD na Summly? Brzmi kuriozalnie. Może jednak nic nie zarobił na pierwszym projekcie, a dla Yahoo! był po prostu tanią reklamą.

9 nastolatków którzy zostali milionerami. – Twój Internetowy Biznes

11 grudnia 2017 Odpowiedz

[…] Jest samoukiem programowania. Wszystko zaczęło się w wieku 12 lat, gdy zaczął tworzyć pierwsze aplikacje. Jednak jego największym sukcesem okazała się aplikacja Summly. Stworzył ją w wieku zaledwie 15 lat. Jej głównym zadaniem jest wyciąganie najważniejszych informacji z całego artykułu, tak aby odbiorca dostał skondensowaną treść w formie streszczenia. Ogromny sukces aplikacji przyciągnął giganta internetowego Yahoo!, który kupił ją za 30 milionów dolarów. Teraz ma już następne pomysły. […]

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*