Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jako 17-latek sprzedał swój biznes globalnemu gigantowi. Teraz ma nowy pomysł

Młody przedsiębiorca, który kilka lat temu sprzedał koncernowi Yahoo swój projekt ma nowy pomysł na biznes.

Nick D’Aloisio, Fot. REUTERS/Suzanne Plunkett / FORUM

Mowa o Nicku D’Alosio, który według medialnych doniesień za aplikację Summly zainkasował kwotę oscylującą wokół 30 mln dolarów. Do transakcji doszło w 2013 roku, a cały świat dowiedział się wówczas o 17 –latku, którego pomysłem zainteresował się internetowy gigant. Młodzieńca okrzyknięto wówczas jednym z najmłodszych milionerów na ziemi, który do majątku doszedł samodzielnie.

Po 4 latach Alosio powraca z nowym projektem, na który jak informuje Techcrunch pozyskał inwestora. Urodzony w Londynie programista wspólnie z Tomasem Halgasem stworzył aplikację kojarzącą osoby mające jakieś pytanie z ekspertem w danej branży. Odpowiedzi udzielane są za pośrednictwem czata, a osoby odpowiadające otrzymują za to wynagrodzenie. Projekt realizowany jest w ramach założonej przez Nicka oraz Tomasa firmy Sphere Knowledge. Według portalu Techcrunch pomysłodawcy aplikacji pozyskali na jej rozwój 11,8 mln dolarów. Przeczytaj także na MamBiznes.pl:

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
9 nastolatków którzy zostali milionerami. – Twój Internetowy Biznes 11 gru 2017 (22:08)

[…] Jest samoukiem programowania. Wszystko zaczęło się w wieku 12 lat, gdy zaczął tworzyć pierwsze aplikacje. Jednak jego największym sukcesem okazała się aplikacja Summly. Stworzył ją w wieku zaledwie 15 lat. Jej głównym zadaniem jest wyciąganie najważniejszych informacji z całego artykułu, tak aby odbiorca dostał skondensowaną treść w formie streszczenia. Ogromny sukces aplikacji przyciągnął giganta internetowego Yahoo!, który kupił ją za 30 milionów dolarów. Teraz ma już następne pomysły. […]