Artur Kawa inwestuje w FinTech

Założyciel, wieloletni prezes i przewodniczący rady nadzorczej Grupy Emperia szuka nowych wyzwań biznesowych. Wspólnie z partnerami z branży finansowej rozwija Kredytmarket.com – internetową platformę, która udziela kredytu dla przedsiębiorców.

materiały prasowe

28 lat doświadczeń

Artur Kawa swoją biznesową przygodę rozpoczął 15 czerwca 1990 roku od handlu hurtowego artykułami spożywczymi. Potem pojawiły się supermarkety, działalność deweloperska i zarządzanie nieruchomościami oraz IT. Przez lata konsekwentnie rozwijał firmę, zapraszając do niej kolejnych wspólników, a potem akcjonariuszy. W 2002 roku wspólnie z Funduszem Enterprise Investors doprowadził do upublicznienia akcji spółki Emperia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a w 2006 roku zrealizował największą fuzję w branży hurtowej z białostocka spółką BOS. W 2011 roku Emperia sprzedała Eurocashowi swoją dystrybucyjną część działalności, koncentrując się na rozwoju supermarketów i IT. W kwietniu 2018 roku, po wielomiesięcznym procesie poszukiwania optymalnego partnera, Emperia znalazła nowego inwestora. Litewska grupa handlowa Maxima 17 kwietnia 2018 roku nabyła ponad 93 % akcji spółki.

Kredytmarket.com – stworzony przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców

Kolejne biznesowe przedsięwzięcie Artura Kawy Kredytmarket.com, to polski FinTech, który udziela kredytu online dla działalności gospodarczych. Funkcjonuje na rynku od grudnia 2016 roku. W tym czasie zdobył zaufanie i zasilił kapitałem ponad 200 mikroprzedsiębiorców, głównie z branży e-commerce, na łączną kwotę 10 mln złotych. W 2017 roku otrzymał nagrodę Innowacja Roku w konkursie e-Commerce Polska Awards. Operatorem serwisu Kredytmarket.com jest Polska Platforma Kredytowa S.A., start-up z siedzibą w Campus Google Warsaw.

„Nowoczesne technologie są już na stałe wkomponowane w funkcjonowanie firm, zarówno dużych korporacji, jak i mikroprzedsiębiorstw. Znaczenie rozwiązań przyspieszających procesy biznesowe i eliminujących biurokrację będzie wciąż rosło, a firmy, które potrafią to dostarczać będą atrakcyjnym obszarem do inwestowania” – podkreśla Artur Kawa.

Artur Kawa przez lata zdobył nie tylko olbrzymie doświadczenie biznesowe, ale i reputację etycznego przedsiębiorcy. Potrafi jak mało kto przyciągać do siebie utalentowanych menedżerów i współpracowników. Ma także umiejętność zjednywania sobie partnerów i wspólników, którzy powierzając mu odpowiedzialność za swoje pieniądze obdarzają go przy tym pełnym zaufaniem. Kredytmarket.com to z pewnością nie jedyne nowe wyzwanie biznesowe, które w przyszłości chce realizować Artur Kawa.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*