Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

W branży transportowej będzie najwięcej bankructw

Liczba bankructw w branży transportowej już rośnie z dynamiką przekraczającą 50 proc. Będzie jeszcze większa w 2019 r. Bankructwami coraz bardziej jest też zagrożony handel.

Foto: YAY Foto

– Specyfiką branży transportowej jest to, że jako pierwsza reaguje na pogorszenie czy też na polepszenie koniunktury gospodarczej – mówi w rozmowie z MarketNews24 Grzegorz Sielewicz, główny ekonomista Coface w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Nad tą branżą polskiej gospodarki zgromadziło się wiele czarnych chmur, związanych z unijnymi regulacjami dotyczącymi wynagrodzeń.

Branżą, w której zagrożenie upadłościami jest znów duże okazuje się handel, a szczególnie handel hurtowy, co jest związane z ograniczaniem znaczenia pośredników w procesie dostaw.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

MarketNews24

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.