Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

W czasie pandemii ich biznes urósł o 70 proc. Założyciele Shopera chwalą się wynikami

Ponad 70 proc. wzrosły przychody platformy oferującej oprogramowanie do prowadzenia własnego sklepu w internecie. Właściciele Shopera pochwalili się liczbami, z których wynika, że w trudnym czasie epidemii ich biznes rósł szybciej niż w czasach „normalności”.

Pandemia koronawiusa doprowadziła wiele firm do granic wytrzymałości i problemów finansowych. Są jednak branże, które ten trudny okres wykorzystały do szybszego rozwoju. DO takich zaliczyć trzeba cały sektor handlu internetowego. Dobrym tego przykładem jest platforma Shoper.

Założona 15 lat temu firma zaczynała od handlu oprogramowania sprzedawanego na płytach CD. Dwóch braci od tego czasu zbudowała biznes, który może się pochwalić tym, że co piąty sklep internetowy działający w Polsce w modelu Saas opartych jest o platformę Shoper. Małą firma rodzinna rozrosła się do rozmiarów, które obecnie sięgają 114 zatrudnionych pracowników. Na platformie Shoper zostało założonych 15 tys. sklepów internetowych działających we wszystkich możliwych branżach. Jej założyciele szczerze przyznają, że okres pandemii jest dla ich firm jednym z najlepszych w historii.

Najlepiej oddają to liczby. Ostatnie lata dla Shopera to okres wzrostu obrotów na poziomie 35 proc., by w ubiegłym roku osiągnąć kwotę 27 mln zł. W ostatnich latach przychody firmy zwiększały się w tempie ok. 35 proc. rok do roku osiągając 27 mln zł w 2019 r. Biznes Shopera rósł szybciej niż cała branża e-handlu, która co roku notowała dynamikę na poziomie kilkunastu procent. Jednak rok 2020 okazuje się dla twórców firmy jeszcze lepszy. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która zmusiła wielu przedsiębiorców do przeniesienia działalności do internetu. Na tym skorzystali dostawcy oprogramowania ułatwiającego budowę i prowadzenie własnego sklepu w sieci. Na tej fali urósł także Shoper, który ze względu na nietypowe uwarunkowania do działania handlu sprawił, że firma rośnie dużo szybciej niż dotąd. Właściciele firmy szacują, że zamknie ten rok sumą przychodów o 72 proc. wyższą niż 2019 r.

Jak wyglądały początki Shopera?

Rafał i Krzysztof Krawczykowie zaczynali swoją przygodę e-handlem w roku 2004. Start biznesu sfinansowali w całości z własnych oszczędności. Aby stworzyć pierwszą wersję oprogramowania do prowadzenia sklepu internetowego zainwestowali 5 tys. zł. Oprogramowanie sprzedawali na płytach do roku 2008, kiedy licznik sprzedanych licencji stanął na 2 tys. To był moment, w którym uznali, że trzeba postawić na platformę oferującą narzędzia do budowania e-sklepu w chmurze. W 2010 rok na rynku zadebiutowała nowa wersja Shopera oferująca online możliwość tworzenia własnego e-sklepu. To była nowość na rynku, która pozwoliła założycielom Shopera przenieść biznes na zupełnie nowy poziom. Poziom, który dziś najlepiej opisuje liczba 15 tys. sklepów prowadzonych na platformie Shoper i 50 mln zł przychodów, do których firma zbliży się w tym roku. Przeczytaj cały wywiad z założycielami Shopera. 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Hdh 11 wrz 2020 (00:48)

Mam sklep na shoperze, wszystko fajnie działa ale zdzierają strasznie za wszystko, nawet za podłączenie firmy kurierskiej trzeba dodatkowo płacić. Nie wspomnę może tu o reklamach w google gdzie shoper kasuje dodatkowa prowizje od sprzedaży jeszcze miesiąc po zakończeniu kampanii. Żeby cokolwiek na tym sklepie zarobić to trzeba mieć marzę minimum 100% więc nie polecam.