Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Czeski start-up chce walczyć z nadwagą wśród psów

Czeski start-up postanowił zatroszczyć się o zdrowie i kondycję największych przyjaciół ludzi, czyli psów. – Ponad połowa psów cierpi na nadwagę lub otyłość. Walcząc ze złymi nawykami może przyczynić się do wydłużenia życia zwierzęcia – mówi Robert Hašek CEO Actijoy.

fpt. materiały prasowe

Jak się okazuje nie tylko ludzie coraz częściej cierpią na otyłość i nadwagę. Ten problem coraz częściej dotyka także zwierzęta. Dlatego pilzneński biznes postanowił z tym walczyć. – Tylko w USA żyje blisko 90 mln psów i ponad połowa z nich ma problem z nadwagą lub otyłością – mówi Robert Hašek dla MamBiznes.pl. Choroby nerek, cukrzyca i nowotwory należą do głównych przyczyn zgonów u psów, a choroby takie jak te można łatwo wykryć we wczesnych stadiach za pomocą systemu Actijoy – dodaje.

Założyciel start-upu posiada psa o imieniu Darwin. To właśnie on stał się inspiracją do stworzenia biznesu. – Wszystko zaczęło się, gdy chciałem ćwiczyć biegając z moim bulterierem Darwinem, ale odkryłem, że pies nie był w stanie za mną nadążyć. Udało mi się także dowiedzieć dlaczego tak się dzieje. Okazało się,  że Darwin był aktywny tylko wtedy, gdy byłem z nim. Dlatego wymyśliłem jakiś sposób monitorowania tego, co robił, kiedy mnie przy nim nie było. Chciałem również wiedzieć jak dużo je oraz pije biznes. Przedsiębiorcą jest już od ponad 20 lat, a w międzyczasie stworzył już kilka innych kilka biznesów, które okazały się sukcesem. – Kiedy po raz pierwszy przyszedł mi do głowy pomysł na Actijoy. Tak narodził się pomysł na Actijoy! – wspomina pomysłodawca . Jednak nie jest to jego pierwszy, prowadziłem z sukcesem internetowy sklep z odzieżą. Chociaż posiadam szeroki zakres umiejętności, Actijoy był moim pierwszym projektem technicznym i jak każdy projekt, w którym zamieniasz pomysł w rzeczywistość, było prawdziwym wyzwaniem. Pokonaliśmy każdą przeszkodę i znaleźliśmy się po drugiej stronie z niesamowitym produktem! – dodaje CEO Actijoy.

Koniec z otyłością

Co prawda sprzedaż jeszcze nie ruszyła to już dziś otrzymują duże wsparcie dla tego biznesu. Udało im się pozyskać ok. 1,2 mln USD dofinansowania od czeskiej firmy Vafo Holding, produkującej karmę dla zwierząt. Obecnie twórcy pracują nad protypami urządzeń. W skład ich oferty znalazło się urządzanie analizujące stan zdrowia oraz ruch psa, ale także inteligentne miski na wodę i jedzenie. Ponadto twórcy opracowali już aplikację na iOS i Androida, gdzie będzie można znaleźć wszystkie dane na temat stanu zwierzęcia.

– Obecnie skupiamy się rozpoczęciu produkcji masowej, która ma nastąpić jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Głównie skupiamy się na rynku amerykańskim, jednak nie wykluczamy również rozwoju naszego biznesu na rynku europejskim – mówi Robert Hašek

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.