Ford i Alibaba uruchomiły automat vendingowy z samochadami

W automatach vendingowych można kupić kanapki, przekąski, a nawet jak pisaliśmy na MamBiznes.pl, koszerne jedzenie, leki czy kąpielówki. W Chinach użytkownicy Alibaby mogą z gigantycznej maszyny vendingowej zamówić sobie samochód.

Foto: cn.technode.com

 

Wszystko za sprawą umowy między Fordem oraz platformą Alibaba, które jak donosi Techcrunch.com zaprezentowały automat na samochody. Dzięki współpracy dwóch gigantów powstała olbrzymia maszyna vendingowa, za pośrednictwem której użytkownicy popularnej chińskiej witryny mogą przy pomocy smartfona zamówić auto. Klienci mogą wybierać z kilkudziesięciu pojazdów Forda ulokowanych na kilkupiętrowym parkingu. Póki co oferta skierowana jest do mieszkańców Guangzhou.

Dzięki współpracy z globalnym gigantem commerce Ford zyskuje dostęp do milionów potencjalnych klientów, którym z kolei może zaproponować promocyjną ofertę. Wcześniej zbliżony model współpracy opierający się na automatycznych salonach sprzedaży Ford i Alibaba wprowadziły w Szangaju oraz Nanjing. Przedstawiciele obydwu firm przyznają, że celem jest wykorzystanie nowych sposobów zakupu i finansowania pojazdów na szybko rozwijającym się rynku o olbrzymim potencjale.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*