Gadu Gadu zostanie sprzedane za 2,4 mln zł?

Niegdyś gigant polskiego Internetu wyceniany na ponad 400 mln zł i symbol biznesowe sukcesu. Dziś spółka której wartość potencjalny nabywca szacuje na nie więcej niż 2,4 mln zł. Gadu-gadu niedługo ponownie trafi pod młotek?

Gadu Gadu czasy świetności ma dawno za sobą, (fot. Maciej Figurski / FORUM

” Rada Nadzorcza Sare 22 marca wyraziła zgodę na nabycie aktywów Gadu-Gadu obejmujących w szczególności aktywa w postaci: sprzętu serwerowego, komunikatora Gadu-Gadu, domen internetowych gg.pl oraz gadu-gadu.pl, prawa własności do znaków towarowych Gadu-Gadu, prawa własności do logotypów Gadu-Gadu będących własnością spółki Xevin Consulting Limited za cenę nie wyższą niż 2,4 mln zł ” – napisano w komunikacie. Spółka Xevin Consulting jest właścicielem Gadu gadu od października 2015 roku, kiedy przejęła udziały od Grupy Allegro należącej wówczas do południowoafrykańskiego Naspers. Obecny właściciel ma potencjalnego zainteresowanego, który wycenił popularny niegdyś komunikator na kwotę nie większą niż 2,4 mln zł. Strony podpisały list intencyjny, w którym zadeklarowano chęć sfinalizowania transakcji do 30 września.

Komunikator Gadu Gadu został stworzony przez Łukasza Foltyna. Start aplikacji nastąpił 15 sierpnia 2000 roku i i już w pierwszym dniu zarejestrowało się w nim 10 tys. użytkowników. W grudniu 2007 roku południowoafrykański koncern Naspers poinformował o zakupie(poprzez MIH Poland) spółki Gadu Gadu. Nowy nabywca ogłosił sukces wezwania na akcje notowanego wówczas na warszawskiej GPW komunikatora. 55 proc. udziałów MIH odkupił od funduszu inwestycyjnego Warsaw Equity Holding. Pozostałe akcje sprzedał Łukasz Foltyn oraz mniejszościowi inwestorzy. Wycena komunikatora sięgnęła wówczas 400 mln zł. Przeczytaj całą historię, jak powstawało Gadu Gadu.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*