Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Google kupiło start-up specjalizujący się w VR

Jeszcze nie opadł kurz po ostatnich zapowiedziach Google’a, a już właśnie ogłasza kolejną informację o poszerzeniu swojej działalności. W ubiegłym tygodniu, gigant internetowy zakupił  start-up Lytro, specjalizujący się w technologii VR.

Foto: FORUM/ Jaap Arriens / Zuma press

Wartość transakcji przekroczyła kwotę 40 milionów dolarów. W ramach tej inwestycji, spółka otrzyma dostęp przede wszystkim do aplikacji wyświetlającej fotografie w wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz do systemu kamer, który pozwala nagrywać w technologii VR. Aktywa start-upu prawdopodobnie obejmowały także 59 patentów związanych z technologią pola świetlnego i innej cyfrowej technologii obrazowania.

Lytro na rynku funkcjonuje już od dłuższego czasu, dokładnie od 2006 roku. Została założona przez Ren Ng, jednak ówcześnie pod nieco inną nazwą – Refocus imaging. Lista inwestorów, którzy postanowili zainwestować w  start-up jest dosyć długa. Do nich można zaliczyć m.in. Andreessen Horowitz, Foxconn, GV, Greylock, NEA czy też Qualcomm Ventures.

Ta inwestycja może oznaczać zwiększenie obecności Google’a w świecie rozszerzonej rzeczywistości. O kolejnych krokach internetowego giganta portal MamBiznes.pl z pewnością będzie jeszcze relacjonować.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.