Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Google postawi na ciężarówki autonomiczne?

Waymo wspólnie z Google rozpoczyna nowy etap programu autonomicznych pojazdów. Spółka ogłosiła, że uruchamia projekt ciężarowych aut w centrum Google zlokalizowanym w Atlancie. 

Foto: YAY Foto

W ramach programu ciężarówki Waymo będą przewozić ładunki przeznaczone dla centrów danych Google w Atlancie. Obecnie testowane są na drogach w Kalifornii i Arizonie. Pojazdy korzystają z tego samego zestawu czujników, którego używa Google w autonomicznym pojeździe testowym Pacivica.

Pojazdy nie wymagają zatrudnienia żadnych osób do ich obsługi. To komputer prowadzi je do celu. Praca z zespołem logistycznym Google oznacza, że projekt może zostać przetestowany w realistycznych warunkach. Pozwoli to na przygotowanie tych pojazdów do istniejącego systemu transportu towarowego. ​​Ta informacja pojawiła się zaraz po tym jak Elon Musk zaprezentował innowacyjne ciężarówki pod marką Tesli.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Tomasz96 1 paź 2018 (22:06)

Mówiąc szczerze, w ogóle mnie to nie dziwi. Takie rozwiązania niosą za sobą mnóstwo korzyści. Od znacznych oszczędności, przez wyeliminowanie czynnika ludzkiego. Musicie też pamiętać, że jednak czas pracy kierowcy jest ograniczony, a maszyna może pracować bez przerwy. Tak wygląda przyszłość.