Google postawi na ciężarówki autonomiczne?

Waymo wspólnie z Google rozpoczyna nowy etap programu autonomicznych pojazdów. Spółka ogłosiła, że uruchamia projekt ciężarowych aut w centrum Google zlokalizowanym w Atlancie. 

Foto: YAY Foto

W ramach programu ciężarówki Waymo będą przewozić ładunki przeznaczone dla centrów danych Google w Atlancie. Obecnie testowane są na drogach w Kalifornii i Arizonie. Pojazdy korzystają z tego samego zestawu czujników, którego używa Google w autonomicznym pojeździe testowym Pacivica.

Pojazdy nie wymagają zatrudnienia żadnych osób do ich obsługi. To komputer prowadzi je do celu. Praca z zespołem logistycznym Google oznacza, że projekt może zostać przetestowany w realistycznych warunkach. Pozwoli to na przygotowanie tych pojazdów do istniejącego systemu transportu towarowego. ​​Ta informacja pojawiła się zaraz po tym jak Elon Musk zaprezentował innowacyjne ciężarówki pod marką Tesli.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Tomasz96

1 października 2018 Odpowiedz

Mówiąc szczerze, w ogóle mnie to nie dziwi. Takie rozwiązania niosą za sobą mnóstwo korzyści. Od znacznych oszczędności, przez wyeliminowanie czynnika ludzkiego. Musicie też pamiętać, że jednak czas pracy kierowcy jest ograniczony, a maszyna może pracować bez przerwy. Tak wygląda przyszłość.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*