Innowacyjne rozwiązanie na rozłąkę z psem

Każdy pies źle znosi rozłąkę. Szczególnie jest to problem, gdy musi pozostać sam w mieszkaniu. Z pomocą przychodzą jednak innowacje  w postaci Furbo. Jest to kamera dla psa z dozownikiem żywności.

Fot. shopus.furbo.com

Na Indiegogo, najstarszej platformie crowdfundingowej pojawiła się niezwykła innowacja. Została stworzona przez start-up z Seattle (USA). Opracowali interaktywną kamerkę, którą mogą wykorzystywać właściciele psów w trakcie ich nieobecności. Do urządzenia jest przygotowana specjalna aplikacja na telefon, dzięki czemu można w każdej chwili zobaczyć co aktualnie zwierzak robi, ale także z nim porozmawiać. Wyróżnikiem tego urządzenia od innych jest zamontowany dozownik, dzięki któremu można dać swojemu zwierzakowi jego ulubiony przysmak. Także wtedy kiedy właściciel znajduje się bardzo daleko, a nawet na drugim końcu Ziemi.

W urządzeniu przypominającym mały bębenek, zamontowany został mikrofon oraz głośniczek, dzięki czemu można porozmawiać ze swoim czworonogiem. Zainstalowane zostały również diody pracujące w podczerwieni, pozwalające rejestrować obraz w nocy. Natomiast w aplikacji jest ustawiona funkcja „alarm szczekania”, który powiadomi właściciela, gdy pies zaczyna szczekać.

Obecnie produkt można zakupić za pomocą portalu Indiegogo. Obecnie podstawowa wersja kosztuje 99 dolarów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*