Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Inteligentne skarpetki

Dla osób z dolegliwościami kończyn, regularne wizyty w klinice fizjoterapii mogą być poważnym problemem. Dlatego Deepti Aggarwal, doktorantka na australijskim uniwersytecie w Melbourne, stworzyła inteligentne skarpetki SoPhy, które łączą się z internetem.

Fot. Centre for SocialNUI

Fizjoterapeuci coraz częściej korzystają z usług takich jak Skype, aby prowadzić konsultacje online z pacjentami znajdującymi się w odległych miejscach. Jednak takie konsultacje nie pozwalają  w pełni ocenić postęp leczenia.

Dlatego Skarpetki SoPhy zostały wyposażone w trzy czujniki, które przesyłają dane do Internetu za pośrednictwem aplikacji na smartfonie pacjenta. Korzystając z portalu internetowego, fizjoterapeuci prowadzący konsultacje wideo mogą również uzyskać dostęp do odczytów w czasie rzeczywistym dotyczących rozkładu masy ciała pacjenta, zakresu ruchu stopy i orientacji stóp.

Obecnie skarpetki kosztują około 231 USD za parę.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.