Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ten start-up stworzył bieliznę, której nie trzeba prać

Spełniło się marzenie wielu osób. Powstała bielizna, którą będzie można nosić wielokrotnie bez konieczności jej prania. Na taki pomysł wpadł duński start-up Organic Basics, który odnosi sukcesy na platformie Kickstarter.

Fot. Materiały prasowe Organic Basics

Nie tak dawno, opisywaliśmy koszulki, które nigdy się nie brudzą. Teraz powstała bielizna którą nie trzeba prać, a przy tym wciąż będzie czysta i ładnie pachnieć. Ten pomysł na biznes z pewnością musiał odnieść sukces i tak też się stało. Start-up sprzedał już ponad 200 000 sztuk innowacyjnej bielizny.

Współzałożyciel Organic Basics Mads Fibiger podkreśla jednak, że celem stworzenia tego innowacyjnego produktu nie było rozleniwienie ludzi, a ochrona środowiska. To za sprawą zmniejszenie zużycia wody przy wykonywaniu prania.

– To działa. Możesz teraz nosić bieliznę znacznie dłużej niż dotychczas bez konieczności jej prania. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze, redukując ilość zużytej wody i energii – mówi współpomysłodawca.

Fot. Materiały prasowe Organic Basics

Srebrna bielizna

Produkt stworzony przez duński start-up, zachowuje czystość i ładny zapach dzięki zastosowaniu srebra. Według wiele przeprowadzonych badań ten pierwiastek posiada właściwości antybakteryjne i eliminuje aż 99,9 % z nich, usuwając jednocześnie przykry zapach. Natomiast głównym surowcem użytym do produkcji bielizny jest nylon pochodzący z recyklingu.

– Używamy nylonu z odzysku, który jest wyjątkowo trwały jako materiał tekstylny. Opracowany został we Włoszech z poprodukcyjnych włókien odpadowych, przędzy i odpadów z tkalni. Bezszwowa technologia dziania sprawiająca, że odzież jest wygodna nawet przez dłuższy czas – podkreśla współzałożyciel Mads Fibiger.

Produkt można nabyć zarówno w sklepie internetowym Organic Basics jak również na platformie Kickstarter. Cena pary bokserek SilverTech dla mężczyzn zaczyna się od 64 dolarów, zaś para dla kobiet kosztuje już od 56 dolarów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Inzynier z Dizajnu 5 lip 2018 (16:10)

jaki udzwig klocka?