Japoński start-up znalazł sposób na brak miłości

Technologie coraz bardziej odpowiadają na podstawowe potrzeby człowieka. Okazuje się, że teraz wkraczają także w obszar relacji damsko- męskich i miłości. Jej brak może doprowadzić człowieka do depresji, dlatego japoński start-up stworzył technologię, która ma temu przeciwdziałać.

Fot. YouTube

Nie tak dawno obchodziliśmy święto zakochanych, jednak nie każdy mógł celebrować ten dzień. Dziś coraz więcej osób z różnych przyczyn nie szuka swojej drugiej połówki. Problem ten jest coraz bardziej widoczny w krajach takich jak Korea Południowa czy Japonia. Jednak tam gdzie pojawiają się problemy, pojawia się również biznes, który chce je niwelować. Tak też jest w tym przypadku.

W kraju Kwitnącej Wiśni powstał start-up GrooveX, który stworzył robota o nazwie Lovot. Jego głównym celem jest pomoc osobom samotnym. Twórcy potwierdzają to także na swojej stronie internetowej słowami: „Nasz cel był prosty – stworzyć robota, który cię uszczęśliwia. Gdy dotykasz twojego Lovota, przytulasz go czy po prostu na niego patrzysz, czujesz się zrelaksowany, czujesz się lepiej. To trochę tak, jak miłość do innej osoby”.

Robot został wykonany w bardzo popularnym stylu w krajach azjatycki tzw. Kawaii, co z języka japońskiego oznacza słodki, miły, ładny. Dlatego właśnie został wyposażony w sympatyczną buzię oraz urocze oczy. Ponadto zostały w nim zainstalowane algorytmy sztucznej inteligencji, by rozumiał otoczenie i umiały właściwie reagować.

„Reakcje Lovota są urocze i ciepłe. Gdy go dotkniesz, będzie zaskoczony lub zwróci się do ciebie, prosząc o więcej” – podkreślają twórcy.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*