Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polska firma sprzedaje bieliznę pochłaniającą gazy

Ich wywodzi się z Wielkiej Brytanii, gdzie majtki pochłaniające gazy dość popularne. To właśnie dlatego polska firma postanowiła sprzedawać je również na krajowym rynku. – Pomysł wziął się z analizy zapotrzebowania. Produkt odpowiada na wiele problemów naraz – mówią twórcy e-sklepu Wiatrodyskretni.pl dla MamBiznes.pl

Fot. materiały prasowe

Wiele pomysłów na biznes rodzi się w wyniku potrzeby rynku. Nie inaczej było w przypadku bielizny, która zatrzymuje nieprzyjemne zapachy, pochodzące z gazów jelitowych. W ciągu dnia przeciętny zdrowy człowiek puszcza ok 14 -15 bąków dziennie, dlatego chętnych na antybąkową bieliznę nie brakuje. – Dość sporo osób już zakupiło – jak na to, że istniejemy od trzech miesięcy i reklamujemy się sami – mówią twórcy Wiatrodyskretni.pl. – Na początku ostrożnie kupują (często) po jednej sztuce – ale po upływie kilku tygodni wracają i tym razem biorą już większe komplety. To znaczy, że sprawdzili, przekonali się że warto – i chcą korzystać – dodają.

Jak to działa?

Od wewnętrznej części, do skóry przylega fragment bawełnianego materiału. W bieliznę wszyty jest także specjalny panel, zawierający aktywny węgiel. To właśnie on ma za zadanie wchłanianie gazów, oczyszczanie ich i wypuszczanie już pozbawione zapachu. Działa na takiej samej zasadzie, na jakiej działają filtry z aktywnym węglem, stosowane np. do uzdatniania wody lub oczyszczania powietrza. Aktywny węgiel potrafi wiązać wiele substancji – w tym także cząsteczki zapachowe z ludzkich bąków. Zostają ona “złapane” przez tkaninę i nie przechodzą dalej. Na zewnątrz przechodzi tylko ciepłe powietrze.

Produkt ten jest dziś dostępny nie tylko w Wielkiej Brytanii i w Polsce, ale także m.in. w Czechach.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Podróżnik codzienny 21 mar 2019 (12:20)

Mi marzy się taka bielizna w masowym użyciu w komunikacji, także miejskiej, a już na pewno w samolotach... w taksówkach tez by się przydała.